Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty muzyczno-wokalne z zespołem "Dzikie Jabłka"

📅 Data: sobota, 23 maja 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Bemowskie Centrum KUltury, ul. Górczewska 201 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące koncertowi Folkowo Bemowo. Tym razem w ramach warsztatów stworzymy dwie grupy tematyczne: śpiewu „słowiańskiego” oraz afrykańskich instrumentów perkusyjnych. W finale warsztatów połączymy dwie grupy w jednobrzmiącym wielokulturowym utworze, który uczestnicy zaprezentują na scenie podczas wieczornego koncertu.

Dla opiekuna każdego dziecka, które weźmie udział w warsztatach, przekażemy zaproszenie na bezpłatny udział w koncercie tego samego dnia.

Grupa warsztatowa: sekcja afrykańsko-perkusyjna
Bębny są najprostszym i najbardziej naturalnym narzędziem osobistego kontaktu z muzyką. Rytmiczne uderzanie dłonią w drżącą membranę z naturalnej skóry, w skupionym kręgu innych, pozytywnie nastawionych ludzi, budzi niezwykłe emocje i wyzwala ogromną siłę w każdym człowieku.
Spotkanie z muzyką bębnów afrykańskich to niezapomniane przeżycie, które integruje ludzi. To zastrzyk energii, świetna rozrywka, ale również praca grupowa, ponieważ uczestnicy w krótkim czasie tworzą 'orkiestrę rytmiczną'. Dodatkowo to wspaniała okazja do rozładowania emocji w twórczy sposób.

Grupa warsztatowa: sekcja słowiańsko-wokalna
Warsztaty śpiewu tradycyjnego są procesem, podczas którego uczestnicy mają możliwość wydobyć
z siebie swój naturalny, nieskrępowany głos. Mogą w nich brać udział również osoby bez przygotowania muzycznego, ponieważ ideą śpiewu tradycyjnego (tzw. białego) jest po prostu swobodne otwarcie się i pozwolenie na poczucie śpiewu w całym ciele. Dlatego też podczas takich warsztatów odbywa się dużo zabaw z dźwiękiem, z ciałem, z ruchem. Zabawy takie pozwalają w bezpiecznej atmosferze przełamać wewnętrzne bariery. Śpiewanie pełnym głosem pozwala pogłębić świadomość własnego ciała, nawiązać lepszy kontakt z ciałem. Przy okazji takich zabaw z dźwiękiem i ciałem uczestnicy uczą się pięknych tradycyjnych polskich i afrykańskich pieśni ludowych, co – niejako przy okazji – daje im możliwość poznania i docenienia bogactwa kultury tradycyjnej.

Prowadzący
Członkowie zespołu Dzikie Jabłka to doświadczeni pedagodzy prowadzący od wielu lat działalność związaną z edukacją muzyczną. Muzycy na co dzień zajmują się promowaniem polskiej kultury ludowej oraz prowadzeniem warsztatów muzycznych i bębniarskich.

Maria Stępień – skrzypaczka w rekonstruującej polską muzykę ludową kapeli Gęsty Kożuch Kurzu oraz ludowej Kapeli Dobrzeliniacy, laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej i folkowej. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunkach: skrzypce oraz muzykoterapia. Współorganizatorka cyklu Pograjka Łódzka, brała udział w projektach Akademii Kolbera: Szkoły tradycji oraz Mały Kolberg. Prowadzi działalność badawczą dotyczącą muzyki ludowej na terenie województwa łódzkiego oraz prowadzi zajęcia dla dzieci oparte na tańcach i zabawach tradycyjnych z elementami muzykoterapii. Współpracuje z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Żychlinie, Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Teatrem Szwalnia i Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych.

Sylwia Walczak – założycielka Akademii Rytmu Folk’n’Roll, od 2005 r. prowadzi warsztaty gry na bębnach afrykańskich: regularne zajęcia w Łodzi oraz warsztaty podczas festiwali, szkoleń, imprez integracyjnych na terenie kraju. (link

Małgorzata Ciesielska-Gułaj – z wykształcenia pedagog, doświadczenie pedagogiczne od 1995 r., od 2011 r. prowadzi regularne i cykliczne warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży. Wokalistka w zespole Dzikie Jabłka oraz City Bum Bum. Śpiewu białego uczyła się u Magdy Sobczak-Kotnarowskiej, Agaty Harz, Adama Struga, Ilji Sajtanowa, Jurija Pastuszenki i Witolda Kozłowskiego. Śpiewała na scenach dużych i małych w Polsce, w Szkocji, we Włoszech, u boku znakomitych muzyków, takich jak: Seckou Keita, Adama Bilorou Dembele, Bouba Kouyate czy Andy Camara. W grudniu 2013 roku otrzymała nagrodę specjalną im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki konkursu Scena Otwarta podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”. (link
Bartosz Gułaj - muzyk, bębniarz, nauczyciel, od 2003 związany z muzyką perkusyjną Afryki Zachodniej w szkole rytmu i zespole City Bum Bum. Prowadzi warsztaty muzyczne oraz występy młodzieżowych zespołów bębniarzy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: warsztaty dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧