Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja z cyklu Hajnt: seks a judaizm

Dyskusja z cyklu Hajnt: seks a judaizm
📅 Data: środa, 24 października 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.

Nowy sezon dyskusyjny zaczniemy 24 października 2018 o 19:00 nader ważnym tematem - a jest nim seks. Co o seksie mówi judaizm, a co mówi nauka i czy są to inne podejścia? Czy seks przedmałżeński jest dopuszczalny oraz jak rozmawiać z naszymi dziećmi na ten temat? Czy da się religijnie edukować o seksie? Co religia mówi o naszej cielesności i czy seks może być koszerny?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą dr Alicja Długołęcka oraz rabin Michael Schudrich. Dyskusję poprowadzi Aleksandra Szyłło.

Wstęp wolny!

O dyskutujących:

Alicja Długołęcka - doktor nauk humanistycznych, autorka wielu publikacji naukowych i popularnych z zakresu ludzkiej seksualności, edukatorka seksualna i doradczyni partnerska. Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet - prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i Seksuologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, jest autorką licznych książek i m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach” oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci”. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

Rabin Michael Schudrich, urodził się w Nowym Jorku w 1955 roku. Uczęszczał do szkół żydowskich w rejonie Nowego Jorku, następnie studiował na State University of New York w Stony Brooks. W 1977 uzy- skał BA w religioznawstwie. Michael Schudrich został rabinem w 1980, a dwa lata później ukończył studia historyczne w uniwersytecie Columbia. Lata 1983-1989 spędził w Japonii, gdzie dbał o potrzeby religijne miejscowej społeczności żydowskiej, uczył żydowskiej kultury i historii. Działał także na rzecz upamiętnienia bohaterskiej działalności konsula Sugihary. Już jako student, w latach 70., rabin Schudrich podróżował do Europy Środkowej i Wschodniej i nawiązywał kontakty z żyjącymi tu Żydami. W 1990 zaczął pracować dla Fundacji Laudera. Lata 1992-98 spędził w Warszawie. Do Polski powrócił w czerwcu 2000 jako główny rabin Warszawy i Łodzi. 8 grudnia 2004 Michael Schudrich został wybrany Naczelnym Rabinem Polski.

Aleksandra Szyłło - z wykształcenia aktorka (PWSFTwiT im. Leona Schillera w Łodzi), z zawodu dziennikarka zajmująca się tematyką społeczną (od ośmiu lat w Gazecie Wyborczej, w tym od pięciu w dziale reportażu Duży Format – czyli tam, gdzie chciała być). Na co dzień przede wszystkim: matka, gospodyni domowa, kucharka (koślawo, ale coraz lepiej), przewóz osób (zwłaszcza nieletnich). Autorka książki „Godzina Wychowawcza”, wyd. Czarne 2017 r.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę