Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak rozmawiać z obcym, czyli dialog międzykulturowy w praktyce

Jak rozmawiać z obcym, czyli dialog międzykulturowy w praktyce
📅 Data: czwartek, 05 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Kim jest obcy? Po co z nim rozmawiać? I jak to robić? Czego się możemy nauczyć od siebie nawzajem i z czym wciąż mamy trudność?

Jeśli chcesz dowiedzieć się:
- czym jest dialog międzykulturowy
- jak poczuć się bezpiecznie w zmieniającym się otoczeniu
- jak komunikować, żeby się rozumieć
oraz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi kulturami, podyskutować i poszukać wspólnie odpowiedzi na te i innym nurtujące Cię pytania, to jest to spotkanie dla Ciebie.

Spotkanie poprowadzą:

ALEKSANDRA PASSENDOREFER, której misją jest dzielenie się doświadczeniem zdobytym, pracując jako psycholog społeczny, trener (absolwentka Uniwersytetu SWPS i Szkoły Trenerów Grupy TROP) oraz mediator międzykulturowy (certyfikat Polskiego Centrum Mediacji).
Od 9 lat tworzy i przeprowadza autorskie szkolenia z kompetencji interpersonalnych, specjalizuje się w tematyce komunikacji międzykulturowej. Jako trener Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji realizowała projekty na rzecz migrantów. Inspiruje do kreatywności z zakresu kształtowania i twórczego wykorzystywania potencjału człowieka. Jest ciekawa ludzi i ciągle zmieniającego się świata. Jej pasją jest malowanie tego, czego doświadczyła, zobaczyła i przeżyła, podczas podróży i spotkań z ludźmi z całego świata.

IGA PIETRUSIŃSKA
Marketing & communication manager z ponad 10 letnim stażem. Doświadczenie zdobywała we Włoszech, gdzie jeszcze podczas studiów na wydziale marketingu i komunikacji Istituto Europeo di Design, rozpoczęła pracę w międzynarodowej agencji promującej twórczość azjatyckich projektantów. Prowadziła badania na temat japońskiego rynku detalicznego oraz nowych technik sprzedaży oraz odpowiadała za strategię dystrybucji i komunikacji marek Roen, No Editions i Izzue Hong Kong. Po powrocie do Polski była odpowiedzialna za strategię komunikacji wiodącej marki Procter & Gamble. Praca w międzynarodowych zespołach rozwinęła jej umiejętności językowe i interpersonalne, ale też nauczyła mechanizmów funkcjonowania międzykulturowych społeczności.
Zamiłowanie do podróży i nieodparta chęć uczenia się nowych rzeczy skierowała ją do poszukiwania nowych wyzwań, poza dobrze sobie znaną branżą. Obecnie pracuje jako niezależny konsultant ds. komunikacji, tworzy strony internetowe oraz pracuje nad książką podróżniczo-kulinarną. Aktywnie działa jako wolontariuszka w organizacjach Habitat for Humanity i All Hands and Hearts. Wierzy, że skuteczna komunikacja międzykulturowa musi opierać się na wzajemnym szacunku i poczuciu własnej wartości.

ANIA MUCHNICKA
Przez 7 lat pracowała w trzech instytucjach Unii Europejskiej jako mówca w Parlamencie Europejskim i specjalista ds. komunikacji zewnętrznej w Komisji Europejskiej i w Radzie Unii Europejskiej. W 2012 roku przeprowadziła się do Azji Pd.-Wsch, gdzie zaczęła uczyć i szkolić Birmańczyków oraz ekspatriantów na studiach MBA i biznes z zakresu przedsiębiorczości, komunikacji międzykulturowej i liderstwa. Do dziś współpracuje z izbami handlowymi i korporacjami w Birmie dla których projektuje i prowadzi szkolenia oraz zajęcia typu team building. W Strasburgu obroniła tytuł magistra literatury francuskiej i ukończyła studia podyplomowe z europeistyki, a w Brukseli z komunikacji i stosunków europejskich. Obecnie uczy się w szkole trenerów STOP i szkoli na coacha Action Learning. W Polsce założyła grupę Your Future Is Now, która jest wielokulturową platformą kreatywnych spotkań ludzi z całego świata mieszkających w Warszawie. Studiowała i pracowała w Belgii, Francji, Tajlandii, Japonii i Birmie. Współpracowała i szkoliła ludzi z ponad 30 krajów. Mówi biegle pięcioma językami, jest tłumaczem przysięgłym języka francuskiego, uczy się birmańskiego i śpiewa w staro-cerkiewno-słowiańskim, sanskrycie i gurmukhi. W Muzeum Azji i Pacyfiku dała wykład “Życie po birmańsku” wraz z dwiema studentkami z Birmy, na który przyszło około 100 osób. Żyje by inspirować, być inspirowaną i łączyć ludzi z całego świata.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę