Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert pieśni polskich

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert pieśni polskich

reklama
data Data: 27 maja 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Bielany, Kościół Św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Fundacja Art Connection zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 18.30, w Kościele Św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55.

Solistką koncertu będzie znakomita sopranistka młodego pokolenia - Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska Karaszewska wiolonczela.

Bogumiła Dziel-Wawrowska ukończyła studia na Wydziale Wokalno - Aktorskim oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.
Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką konkursów wokalnych. Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w„Weselu Figara” Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą. Kreowała główne role w przedstawieniach: „Cyrulik Sewilski” Rossiniego, „Straszny dwór” i „Verbum nobile” Moniuszki, „Skrzypek na dachu” Bock'a, „Wesoła wdówka” Lehara, „Księżniczka czardasza” Kalmana, "Wonderful Town" Bernsteina. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w całej Polsce, wśród których są: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Sinfonia Iuventus, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów polskich: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego.

Wstęp na koncert wolny.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
zapisz w kalendarzu 27-05-2018 18:30 Europe/Warsaw Arcydzieła Kameralistyki - Koncert pieśni polskich Szczegóły: http://4free.waw.pl/wydarzenie-45877-arcydziela-kameralistyki-koncert-piesni-polskich 1440
ustaw przypomnienie
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)