Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu

Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu

reklama
data Data: 22 maja 2018, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zobacz kameralny dokument, w którym Joan Didion – ikona amerykańskiego reportażu – opowiada o swojej karierze i osobistych przejściach. O Joan Didion i tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy po projekcji z Arturem Domosławskim.

Program:

"Joan Didion: Wszystko w rozpadzie", reż. Griffin Dunne, 2017, 98 minut
Joan Didion to ikona amerykańskiego dziennikarstwa, reprezentantka nurtu new journalism, która w swoich przełomowych, subiektywnych i bardzo literackich reportażach rzucała nowe światło na kwestie rasy, płci i nierówności społecznych. W Polsce znana głównie jako autorka Roku magicznego myślenia – książki, w której opisuje miesiące żałoby po stracie ukochanego męża i walkę o życie córki. Między innymi o tych osobistych przejściach, ale także o swojej karierze, Joan Didion opowiada w kameralnym dokumencie, wyreżyserowanym przez swojego bratanka, Griffina Dunne.

Spotkanie z Arturem Domosławskim
O filmie, Joan Didion, nurcie new journalism i o tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy z Arturem Domosławskim, autorem między innymi Kapuścińskiego non-fiction, Gorączki latynoamerykańskiej, a ostatnio Wykluczonych – zbioru reportaży opowiadających o losach ludzi zepchniętych na margines globalnego kapitalizmu. Spotkanie poprowadzi autor Dwutygodnika Adrian Stachowski.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

fot. Julian Wasser, mat. prasowe Netflix Media Center
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
zapisz w kalendarzu 22-05-2018 19:00 Europe/Warsaw Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu Szczegóły: http://4free.waw.pl/wydarzenie-45720-joan-didion-i-artur-domoslawski-filmy-o-pisaniu 1440
ustaw przypomnienie
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)