Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusyjny Klub Książki przy Księgarni Artystycznej

Dyskusyjny Klub Książki przy Księgarni Artystycznej
📅 Data: piątek, 11 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na majowe spotkanie czytamy:
Philip Hook, Galeria szubrawców. Narodziny (i sporadyczne upadki) profesji marszandów, ukrytych aktorów na scenie, Wydawnictwo Znak, Kraków 2017

Już o trzech lat spotykamy się na antresoli Księgarni Artystycznej, aby co miesiąc, w piątki, porozmawiać o książkach z zakresu szeroko pojętej sztuki. Są wśród nas miłośnicy dobrej literatury, którzy chcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z przeczytanej lektury. Jeśli chcesz do nas dołączyć lub poznać szczegóły dotyczące działania naszego klubu, napisz na adres: ksiegarnia@zacheta.art.pl
Książki wybieramy wspólnie z oferty Księgarni Artystycznej, ale niekoniecznie.

O książce:
Kto decyduje o randze malarza? Kto odkrył Cezanne'a i nadał nowy bieg artystycznym prądom w XX wieku? Dlaczego od wielu lat największe rekordy padają na aukcjach dzieł Jacksona Pollocka i Jeana-Michela Basquiata — malarzy, których prace większość społeczeństwa odrzuca jako „bazgroły”?
Philip Hook, długoletni ekspert domu aukcyjnego Sotheby's, w fascynującej i niepozbawionej typowo angielskiej zgryźliwości historii, analizuje wieloznaczne, ale zawsze interesowne relacje marszandów i artystów. W świecie, w którym cena pojedynczego obrazu czasem wielokrotnie przewyższa cenę domu w centrum Nowego Jorku, nie ma miejsca na subtelności. Galeria szubrawców pokazuje, kto stoi za wielkimi fortunami zamrożonymi w najsłynniejszych kolekcjach dzieł, a przede wszystkim, jak powstały w XV wieku „rynek” wpływa na to, co uznajemy dziś za godne miana Sztuki… a co nie.
Autor zaczyna Galerię szubrawców od przywołania tzw. wywiadu prowadzonego pod schodami — strategii stosowanej przez znanego marszanda Josepha Duveena. Mam wrażenie, że cała książka jest zapisem takiej tajemniczej rozmowy, która odkrywa fascynujące relacje między artystami a handlarzami sztuki i galerzystami.
Grażyna Kulczyk
Książka Hooka daje możliwość zajrzenia tam, gdzie bije jedno ze źródeł naszej fascynacji sztuką.
Anda Rottenberg

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę