Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Animator On Tour 2017

Animator On Tour 2017
📅 Data: piątek, 20 października 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zobacz dziewięć zwycięskich animacji 10. Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych Animator 2017 w 70. rocznicę polskiej animacji!

Zwycięzcy polskich festiwali filmowych szybko znikają z afiszy i repertuarów kinowych, choć większość z nich zasłużyła na zdecydowanie dłuższe życie w kulturalnym obiegu. Tych, którzy nie mieli okazji wzięcia udziału w międzynarodowym święcie animacji w Poznaniu, zapraszamy do FINA na 164 minuty z filmami animowanymi.

Pokażemy dziewięciu zwycięzców: osiem krótkich animacji z Austrii, Australii, USA, Iranu, Polski i Wielkiej Brytanii oraz pełnometrażowy film z Kanady. To niebywała szansa, by przyjrzeć się kondycji międzynarodowej animacji, a także obejrzeć niepokazywane nigdzie indziej filmy, które często w twórczy i oryginalny sposób podejmują wątki polityczne, biorą na warsztat wielkie idee formalne XX wieku, mierzą się z tematem tolerancji, seksualności, a także pokazują grę między warstwą wizualną i audialną.

PROGRAM:

„A Dad”, reż. Robert Cambrinus, 2016, 11 minut
Film jest hołdem reżysera dla impulsu, który stał za założeniem ruchu dadaizmu w Cabaret Voltaire w 1916 roku. Nagroda Grand Prix–Złoty Pegaz za „inteligentne, dowcipne i ironiczne przypomnienie ducha dadaizmu w stulecie zaistnienia ruchu, tak ważnego dla sztuki XX wieku”.

„Ja na zdjęciu”, reż. Dennis Tupicoff, 2017, 11 minut
Film łączący technikę animacji i filmu aktorskiego oparty jest na wspomnieniach, snach i bieżących wydarzeniach w życiu bohatera wychowanego w latach 50-tych. II Nagroda–Srebrny Pegaz (nagroda FINA) za „monumentalną prostotę i głębokie znaczenie płynące z poetyckiego kontrastu odnalezionego materiału (found footage) i obrazów stworzonych rotoskopem.

„Lot wróbla”, reż. Tom Schroeder, 2016, 14 minut
Film to hołd, który reżyser złożył nieżyjącemu przyjacielowi Dave'owi Herremu, animując ich wspólne projekty. III Nagroda–Brązowy Pegaz za „film, w którym przyjaźń i kreatywność zwyciężają nad tragedią. Opowiedziany z bystrym okiem, które spogląda na utraconą więź. Film jest śmiałym hołdem dla sztuki animacji”.

„Chateau au Go Go”, reż. Steve Gentile, 2016, 4 minuty
Kinetyczna animowana, makrofotografowana zabawa, która bada obrazy odbite na korkach do wina. Nagroda za najlepszą muzykę – za „znakomite skomponowanie obrazu w całość z wybitną muzyką Vijaya Iyera”.

„Niezrozumienie”, reż. Terri Matthews, 2016, 10 minut
Historia Malcolma Fetchera, neurotycznego nauczyciela zmagającego się z kryzysem tożsamości. Nagroda Specjalna dla najlepszego filmu studenckiego za „doskonale napisany, zaprojektowany i animowany film z ciętym humorem”.

„Cipka”, reż. Renata Gąsiorowska, 2016, 8 minut
Opowieść o młodej dziewczynie, która postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Nagroda Specjalna dla najlepszego polskiego filmu krótkometrażowego za „odważne mówienie o prawie każdej kobiety do przyjemności płynącej z własnego ciała”.

„Wiatr nagle”, reż. Edris Samani, 2016, 8 minut
Historia polowania, na które ojciec zabiera syna. Chłopak postanawia przeszkadzać ojcu w strzelaniu do ptaków. Nagroda Specjalna Jury za „niezwykle inspirującą wizję i wartościową przypowieść”.

„Dzięki uprzejmości artysty”, reż. Piotr Bosacki, 2016, 10 minut
Film poświęcony pamięci. Warstwa literacka przypomina szkolny wykład, w którym autor opowiada m.in. o teorii dzieła sztuki. Całość balansuje na granicy między kpiną a powagą. Nagroda specjalna im. Wojciecha Juszczaka za szczególne walory artystyczne oraz nagroda publiczności za najlepszy film krótkometrażowy.

„Window Horses”, reż. Ann Marie Fleming, 2016, 88 minut
Animacja o miłości do rodziny, poezji, historii, kultury, która opowiada historię młodej poetki zaproszonej do udziału w festiwalu poezji w Shiraz (Iranie). Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego za „pokazanie wartości płynącej z otwarcia serca na różne kultury. Szczególnie w czasach, w których wiele osób odwraca głowę w drugą stronę”.

WSTĘP:
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.
Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧