Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Piątek z fotografią w MNW

Piątek z fotografią w MNW

reklama
data Data: 11 sierpnia 2017, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na specjalne, wieczorne oprowadzanie po wystawie "Tak widzą. Panorama fotografii węgierskiej" w godz. 19.00-20.30.

Wystawa skupia się na pracach światowej sławy fotografów, takich jak André Kertész, Brassaï, Robert Capa, Márton Munkácsi, László Moholy-Nagy, György Kepes, Lucien Hervé i Éva Besnyő. Fotografie zaprezentowano w mało dotąd rozpoznanych kontekstach – zarówno obok dzieł mistrzów, jak i współczesnych, dzięki czemu można dostrzec istotne wpływy, którym podlegali autorzy w procesie wypracowywania własnego języka fotograficznego. Prace kolejnych pokoleń artystów złożyły się na całościowy i bogaty przegląd fotografii węgierskiej.

Wstęp bezpłatny // Liczba miejsc ograniczona // Zbiórka w Holu Głównym
Zapisy prowadzi Dział Edukacji od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00 pod nr tel. 22 621 10 31 wew. 246, 22 629 50 60 lub pod adresem: edukacja@mnw.art.pl

------

Po oprowadzaniu, o godz. 21.00 zapraszamy na film „Sól ziemi” w ramach cyklu wakacyjnych pokazów filmowych „Kino i Sztuka”, który odbywa się na Dziedzińcu Lorentza MNW.

„Sól ziemi”,
reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado, Brazylia / Francja / Włochy, 2014, 110 min.
Film od 16 lat.

Film przedstawia życie i twórczość wybitnego fotografa Sebastião Salgado, który przez 40 lat podróżował do najbardziej niebezpiecznych miejsc, dokumentując ludzkość w okresie dramatycznych zmian. Sławę przyniosły mu cykle fotografii przedstawiające ludzi i ich życie codziennie, które uwiecznił m .in.w albumach: The Children: Refugees and Migrants”, „Migrations: Humanity in Transition” czy „Workers: An Archaeology of the Industrial Age”. W swym nowym projekcie Genesis” po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej i rozpoczął dokumentację terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację. Film poza życiem artysty pokazuje zapierające dech w piersiach prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Dziedziniec Lorentza MNW / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / w razie złej pogody, uniemożliwiającej wyświetlenie filmu, pokaz zostanie odwołany

Organizatorzy:
✓ Fundacja Rozwoju Kinematografii
✓ Wyświetl Film
✓ Muzeum Narodowe w Warszawie
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)