Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piano Bar Studio: Nikola Kołodziejczyk

Piano Bar Studio: Nikola Kołodziejczyk
📅 Data: czwartek, 17 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


PIANO BAR STUDIO

Cykliczne i zupełnie niezobowiązujące spotkania z pianistami zaczęły się późną jesienią albo wczesną wiosną. Nie pamiętamy do końca kiedy, bo to już było wiele tygodni temu, a u nas każdy tydzień przynosi tyle atrakcji, że człowiek bez notesu gubi się bezpowrotnie.

Czujemy, że jak zabraknie kalendarzy w google'u i facebooku to będziemy w ciemnej dupie. Ale nie o upadku cywilizacji 2.0 miało być a o piciu wódki przy pianinie. A właściwie o graniu na pianinie miało być a wódka sama się skojarzyła.

No więc, jak już zaczęliśmy Was namawiać na lekkie w formie i bogate w treści spotkania z pianistami, to pomyśleliśmy, że byśmy bardzo chcieli przygotować na lato specjalną edycję cyklu, która spowoduje, że mimo możliwie jesiennej aury, lżej nam będzie na sercu i łatwiej będzie znieść, że ktoś bliski wyjechał na urlop dewizowy, a my siedzimy w Warszawie i przyglądamy się miesięcznicom na Krakowskim. Ale nie bójcie się. Nie o polityce będzie, tylko o pianinie. I o magii płynącej z gastronomii rozrywkowej.

Chcemy Wam powiedzieć, że wiemy dobrze, że WSZYSTKO JUŻ BYŁO. Coś było. I potem się kończyło. I wszystko potem było inaczej. A po potem to „inaczej" też się kończyło i znowu było inaczej a często tak, jak już było wcześniej. I jak kiedyś było, tak jak teraz jest, to upust niepotrzebnym emocjom i ukojenie w sercu przynosiły mieszkankom i mieszkańcom Warszawy knajpy, klubokawiarnie i rozmaite speluny.

I w tych wyjątkowych miejscach czasami stały instrumenty, na których ku powszechnej uciesze grali wybitni muzycy. Znając zasadę powtarzalności rzeczywistości, przy równoległej regule niezmienności charakteru ludzkiego, wracamy do sprawdzonych pomysłów tworzenia azylu od świata pełnego niepokojów i niepotrzebnych historycznych analogii.
Zapraszamy Was na cykliczne spotkania z wybitnymi muzykami. Muzykami grającymi na pianinie.

Bądźcie w tym z nami. A świat po nieuchronnym resecie, na powrót się chwilowo uspokoi.

NIKOLA KOŁODZIEJCZYK – kompozytor, aranżer, dyrygent i pianista.
Zdobywca dwóch Fryderyków – w kategorii „Jazzowy Album Roku” (2016 r.) oraz „Jazzowy Debiut Roku” (2015 r.). Nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2015 r.).�Stypendysta Berklee College of Music World Scholarship Tour, uczestnik Music Masters on Air (MusMA), zdobywca wielu nagród - m.in. Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach „Nadzieja Melomanów” i „Płyta Roku”, a także laureat konkursów m.in. na Transatlantyk Instant Composition Competition, Bielskiej Zadymce Jazzowej, Krokus Jazz Festival, Jazz Juniors i innych. Półfinalista Bosendorfer Solo Piano Competition na Montreux Jazz Festival (2007 r.).
Jego muzyka zamawiana jest przez instytucje oraz artystów z kraju i ze świata (m.in. Belgia, Nowa Zelandia, Tunezja, Holandia), wykonywały ją takie gwiazdy jak Richard Bona wraz z Metropole Orkest, wiele orkiestr symfonicznych pod batutą samego Kołodziejczyka, w tym orkiestry filharmonii Szczecińskiej, Koszalińskiej, Wrocławskiej (NFM Leopoldinum), Łódzkiej, Podlaskiej, Lwowskiej, a także takie orkiestry i big bandy jak Jazz Orchester Regensburg, Nederlands Blasers Ensemble, Amine et Hamza M'Raihi, Concept Art Orchestra, Nigel Kennedy Orchestra of Life Strings, Akademicka Orkiestra Barokowa, Orkiestra L'Autunno, Multiplayer Ensemble, Big Band Małopolski i wiele innych.

Nikola Kołodziejczyk jest autorem niezliczonej ilości aranżacji oraz kompozytorem suit koncertowych; „Chord Nation” na orkiestrę jazzową, „Barok Progresywny” na instrumenty historyczne, ludowe i współczesne, „Koncertu na fortepian i sinfoniettę” (solista: Dominik Wania), „Koncertu na puzon i orkiestrę symfoniczną” (solista: Bart van Lier), „Koncertu Brzezińskiego” na maszyny do szycia, maszyny do pisania i 9 instrumentalistów, „Wisent” na kwartet smyczkowy i elektronikę oraz Instant Ensemble na komponowanie strumieniowe w czasie rzeczywistym dla 7 instrumentalistów, skomponował także muzykę do widowiska taneczno-muzycznego „Kryptonim 27”.
Razem z Michałem Tomaszczykiem jest twórcą Konglomerat Big Band. Wraz z Michałem Bryndalem i Maciejem Szczycińskim współtworzy Stryjo — trio poświęcone improwizowanym kompozycjom.

W roli pianisty współtworzy m.in. takie składy jak Bartek Pieszka Quartet, Mateusz Pliniewicz Quartet, Aga Kiepuszewska FALA, Vincent Veneman +9, Štěpánka Balcarová TUWIM

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧