Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Targówek Mieszkaniowy bez tajemnic

reklama
data Data: 24 czerwca 2017, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Targówek
Opti Taxi
Rozpoczęta w roku 1972 budowa nowego osiedla Targówek Mieszkaniowy stała się dla dzisiejszej dzielnicy tym, czym dla samej Warszawy było uruchomienie I linii metra. Uważany do tej pory za jeden z biedniejszych rejonów miasta Targówek, po oddaniu w użytkowanie w roku 1978 nowoczesnej infrastruktury mieszkaniowej, odmienił całkowicie swój charakter i niesłuszny osąd „szemranej dzielnicy”. Osiedle projektu architektów Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek oraz Zbigniewa Wacławka zostało zbudowane w zupełnie nowym układzie, który znacząco różnił się od innych warszawskich osiedli. Ciągi komunikacyjne i zabudowa mieszkalna utworzyły kręgi wewnątrz których zaplanowano miejsce na infrastrukturę. Największy z tych kręgów utworzony przez ulice Handlową, Ossowskiego i Myszkowską otacza centralną część osiedla i mieści w sobie klub sportowy z boiskiem, park miejski i teatr.

„Targówek Mieszkaniowy bez tajemnic” to podróż po historycznym dziedzictwie tej części dzielnicy. Spacerując ulicami osiedla odwiedzimy tak rozpoznawalne miejsca jak Stadion Klubu Piłkarskiego GKP Targówek czy Teatr Rampa, z którym wiążą się liczne legendy (jedna z nich informuje, że miał on pełnić funkcję węzłowej stacji metra). Wspólnie z przewodnikiem obejrzymy pozostałości dawnej, drewnianej zabudowy i spróbujemy zastanowić się, dla kogo została zbudowana.

Start: ul. św. Wincentego (przed bramą Cmentarza Żydowskiego)

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Targówek nieodkryty! Cykl wakacyjnych wędrówek po dzielnicy” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)