Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

METRO NA URSYNOWIE

METRO NA URSYNOWIE
Data: 25 Maja 2017, czwartek, Godzina: 17.00
Miejsce: Warszawa - Ursynów, Ursynoteka Muzeum ul. Barwna 8 (pokaż na mapie)
Ursynów – dzielnica z pięcioma stacjami metra. Właśnie mija 22 lata od momentu, w którym pierwszy pociąg podziemnej kolei przejechał trasę z Politechniki na Kabaty. Ale to 12 lat wcześniej – w roku 1983 - pomiędzy dzisiejszymi stacjami Stokłosy i Ursynów wbito pierwszy pal pod budowę warszawskiego metra. Owa inwestycja, pomimo iż podzieliła Ursynów na dwie części, to jednak na zawsze odmieniła oblicze dzielnicy. Z warszawskiej „sypialni” Ursynów stał się najlepiej skomunikowaną z centrum dzielnicą miasta i jednym z najbardziej pożądanych miejsc do zamieszkania.

Na fascynującą opowieść o początkach budowy warszawskiego metra zapraszamy w czwartek, 25 maja. Spotykamy się o godz. 17.00 w budynku Ursynoteki Muzeum przy ul. Barwnej 8.

Uczestnictwo w prelekcji jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Zobacz też

reklama