Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Słucham, więc jestem – tożsamość muzyki

Słucham, więc jestem – tożsamość muzyki
Data: 23 Kwietnia 2017, niedziela, Godzina: 14.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)
Czy można o muzyce mówić, że ma tożsamość? Czy tożsamość nadaje jej kompozytor? Czy też tożsamość nadajemy jej my, słuchacze? A może muzyce nadaje tożsamość kontekst jej słuchania? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas dyskusji na temat tożsamości muzyki.

W dyskusji na temat tożsamości muzyki udział wezmą: Kajetan Prochyra - Muzeum POLIN, Dorota Szwarcman - krytyk muzyczny i Mirosław Pęczak - socjolog.

Zapraszamy na kolejne spotkanie wokół muzyki organizowane w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Szafa grająca. Żydowskie stulecie na szelaku i winylu”.

Zastanowimy się także nad tym, czy muzyka współtworzy naszą tożsamość: Słucham muzyki więc jestem. Zadaję się z tymi, którzy słuchają podobnej muzyki. Muzyka formuje mnie, moje gusty, moją estetykę, wrażliwość, wyobraźnię.

Czy sama muzyka jest ponad sferą tożsamości, języka, kultury? Jest wolna, czysta i żadnej tożsamości nadać jej nie sposób?

23 kwietnia (niedziela), godz. 14:00, wstęp wolny

Zobacz też

reklama