Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Prawie Kino NZS UW | Pokaz filmu "Sokół maltański"

Prawie Kino NZS UW | Pokaz filmu "Sokół maltański"

reklama
data Data: 27 kwietnia 2017, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 26/28 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Prawie Kino Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma ogromny zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie z cyklu Prawie Kino: American Classics, organizowanego wspólnie z Ambasadą Stanów Zjednoczonych (U.S. Embassy Warsaw)!

Wydarzenie odbędzie się w sali 200 w Budynku Samorządu Studentów na Kampusie Centralnym UW, a pokaz filmu poprzedzi prelekcja Sebastiana Smolińskiego – absolwenta kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Krytyka filmowego i operowego. Publikuje lub publikował w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Kulturze Liberalnej” i „Więzi". Pracuje w dziale programowym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod redakcją Joanny Bardzińskiej. Pracuje w Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

O FILMIE:
Sam Spade (Humphrey Bogart), prywatny detektyw, otrzymuje zlecenie odnalezienia młodszej siostry Ruth Wonderly (Mary Astor). W miarę jak Spade zaczyna zagłębiać się w sprawie, przekonuje się, że jego prawdziwe zlecenie polega na odnalezieniu niewielkiego posągu przedstawiającego sokoła. Rzeźba ta powstała w roku 1539 i była wyrazem hołdu złożonego przez Templariuszy królowi Hiszpanii. W drodze do Hiszpanii galera, która ją przewoziła, została zatopiona przez piratów, a po posągu słuch zaginął. Rzeźba odnajduje się po latach w San Francisco, ale chętnych do jej zdobycia jest wielu. Prawie Kino: American Classics to nasz nowy cykl organizowany we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych. Spotykamy się w największych ośrodkach akademickich w Polsce, by obejrzeć produkcje z listy 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów, ogłoszonej przez American Film Institute. Każdy seans będzie również okazją do dowiedzenia się czegoś nowego na temat filmowych klasyków – przygotowaliśmy dla Was prelekcje i dyskusje, abyście po udanym seansie mogli czuć się bogatsi o nową wiedzę i chętni podjąć wspólnie z nami Amerykańskie Wyzwanie Filmowe 2017.

WSTĘP WOLNY – jak zawsze zapraszamy wszystkich, nie tylko studentów!

Data: 27.04.2017
Miejsce: s. 200 Budynek Samorządu Studentów (Kampus Główny UW)
Godzina: 19:00
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)