Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Grzegorz Zariczny - Młodzi zdolni

Grzegorz Zariczny - Młodzi zdolni
📅 Data: środa, 19 kwietnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Filmową drogę Grzegorza Zaricznego prześledzimy od jej wyboistych początków (nie najlepiej oceniane etiudy studenckie) aż do najnowszego, pełnometrażowego filmu, w którym fabuła przeplata się z dokumentem.

Program

„Marysia”, „Prezes”, reż. Grzegorz Zariczny
Dzień z Grzegorzem Zaricznym zaczniemy od pełnego zakrętów początku jego filmowej drogi. Pokażemy „Marysię”, studencką etiudę, która zahamowała na rok edukację reżysera w szkole filmowej w Katowicach. Tego wieczoru odbędzie się również projekcja wczesnego – i jak twierdzi twórca – równie problematycznego „Prezesa”, dokumentu, który nie był wcześniej publicznie pokazywany.

Spotkanie z reżyserem
Rozmowę z Grzegorzem Zaricznym poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i „Filmu". Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

„Fale”, reż. Grzegorz Zariczny, 2016, 78 minut
Klasyk mawiał, że jeśli reżyser chce opowiadać historie to zamiast dokumentów powinien kręcić fabuły. A co jeśli twórca dobrze czuje się w obydwu formach, a bohaterki dokumentu zgadzają się zostać aktorkami w filmie fabularnym? Z taką sytuacją mamy do czynienia w „Falach”, pełnometrażowym debiucie Grzegorza Zaricznego, autora m.in. „Gwizdka” – najlepszego krótkiego dokumentu na festiwalu Sundance w 2013 roku. Bohaterkami „Fal” są Ania i Kasia znane z etiudy dokumentalnej „Love, Love”. To nastolatki z Nowej Huty, które razem uczą się w szkole fryzjerskiej i razem mierzą się z bolesnymi problemami. Podczas oglądania filmu rodzi się pytanie, gdzie kończy się dokumentalna obserwacja i prawdziwe życie, a zaczyna fikcja?

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w filmie po spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę