Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
wesprzyj waw4free
reklama
reklama

Dokdialog - Mnich z morza

Dokdialog - Mnich z morza

reklama
data Data: 24 Kwietnia 2017, poniedziałek

data Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9 (pokaż na mapie)
Przyjdź zobaczyć dokument!

Film:

Mnich z morza, reż. Rafał Skalski, prod. Centrala Film, 2016, 68'
W Tajlandii 70% mężczyzn zostaje tymczasowymi mnichami. Zgodnie z tajską tradycją każdy "prawdziwy mężczyzna" powinien raz w życiu wstąpić do klasztoru i zostać buddyjskim mnichem, nawet na kilka dni. Ball, mieszkający z rodzicami 30-letni imprezowicz z Bangkoku, właśnie spełnia ten nakaz i postanawia zostać mnichem na dwa tygodnie. Spędzi ten czas w niezwykłym klasztorze otoczonym przez wodę, zarządzanym przez charyzmatycznego Opata.

Gość:
Rafał Skalski - reżyser i scenarzysta. Urodził się w 1985 roku w Warszawie. Absolwent reżyserii filmowej i telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi. W wieku 12 lat zaczął działać w amatorskim klubie filmowym. W 2007 roku zadebiutował w dokumencie filmem „52 procent”, który otrzymał Złotego Lajkonika na 47. Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych. W 2010 roku zrealizował dokument „Kochankowie”. W 2009 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzący:
Sebastian Smoliński – pasjonat historii kina, krytyk filmowy i operowy. Publikuje bądź publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Kinie”, „Filmie” i „Stopklatce”. Współpracuje z festiwalem Dwa Brzegi. Laureat III miejsca w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2015 i 2016 roku.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej
Partnerzy: Szkoła Wajdy, Dom Kultury Śródmieście
Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa

POLSKI DOKUMENT ZDOBYWA ŚWIAT!
Gośćmi będą młodzi autorzy filmów dokumentalnych, których filmy odniosły szczególny sukces na międzynarodowych festiwalach. Polskie kino dokumentalne od kilku lat jest silnie obecne na najważniejszych festiwalach filmowych i nominowane są do znaczących nagród. Wystarczy wspomnieć nominacje oscarowe dla filmów „Joanna” i „Nasza klątwa” w 2014 roku, zwycięstwo „Wszystkich nieprzespanych nocy” Michała Marczaka na Sundance 2016, dwie główne nagrody w konkursie studenckim największego festiwalu dokumentu na świecie IDFA („Kiedy ten wiatr ustanie” Anieli Gabryel i „Więzi” Zofii Kowalewskiej) w 2016 roku, czy coroczne zwycięstwa polskich dokumentów w Tygodniu Krytyki Filmowej MFF Locarno. Publiczności zaprezentujemy filmy dokumentalne powstałe w latach 2013-2016 ze szczególnym naciskiem na debiuty dokumentalne i filmy realizowane przez młodych twórców.

WSTĘP WOLNY!
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)