Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dokdialog - Nauka chodzenia

Dokdialog - Nauka chodzenia
📅 Data: poniedziałek, 10 kwietnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Przyjdź zobaczyć dokument!

Film:

Nauka chodzenia, reż. Marcin Kopeć, prod. SHIPsBOY, 2016, 52'
Historia Piotra, byłego gangstera, który po wyjściu z więzienia próbuje zacząć nowe życie. Mroczna przeszłość utrudnia tę przemianę. Na swojej drodze spotyka młoda artystkę - Magdę, która zainspirowana jego losami, postanawia stworzyć animację opowiadającą o trudnej przeszłości mężczyzny. Proces pracy nad filmem staje się dla bohatera rodzajem terapii. Piotr podejmuje pracę w hospicjum. Otoczony ciepłą rodziną Magdy oraz wymagającymi ciągłej opieki i czułości starszymi ludźmi zyskuje szansę na głęboką przemianę. Czy ją wykorzysta?

Goście:
Marcin Kopeć - scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1978 roku w Gdyni. Ukończył Filozofię na Uniwersytecie Gdańskim, Program DOK PRO w Szkole Wajdy i Scratch DJ Academy w Nowym Jorku. W 2013 roku zrealizował jedną z etiud „6 filmów o miłości”. „Nauka chodzenia” to jego średniometrażowy debiut.

Prowadzący:
Sebastian Smoliński – pasjonat historii kina, krytyk filmowy i operowy. Publikuje bądź publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Kinie”, „Filmie” i „Stopklatce”. Współpracuje z festiwalem Dwa Brzegi. Laureat III miejsca w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2015 i 2016 roku.

POLSKI DOKUMENT ZDOBYWA ŚWIAT!
Gośćmi będą młodzi autorzy filmów dokumentalnych, których filmy odniosły szczególny sukces na międzynarodowych festiwalach. Polskie kino dokumentalne od kilku lat jest silnie obecne na najważniejszych festiwalach filmowych i nominowane są do znaczących nagród. Wystarczy wspomnieć nominacje oscarowe dla filmów „Joanna” i „Nasza klątwa” w 2014 roku, zwycięstwo „Wszystkich nieprzespanych nocy” Michała Marczaka na Sundance 2016, dwie główne nagrody w konkursie studenckim największego festiwalu dokumentu na świecie IDFA („Kiedy ten wiatr ustanie” Anieli Gabryel i „Więzi” Zofii Kowalewskiej) w 2016 roku, czy coroczne zwycięstwa polskich dokumentów w Tygodniu Krytyki Filmowej MFF Locarno. Publiczności zaprezentujemy filmy dokumentalne powstałe w latach 2013-2016 ze szczególnym naciskiem na debiuty dokumentalne i filmy realizowane przez młodych twórców.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej
Partnerzy: Szkoła Wajdy, Dom Kultury Śródmieście
Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧