Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Debata: Wietnam i jego relacje z Polską

Debata: Wietnam i jego relacje z Polską
📅 Data: czwartek, 23 lutego 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Centrum Cywilizacji Azji Wschodniej Uniwersytetu SWPS w ramach cyklu czwartkowych spotkań o Azji Wschodniej "Azjatyckie dylematy", zapraszają na spotkanie:

Wietnam i jego relacje z Polską

Wietnam to obecnie kraj liczący niemal 100 mln mieszkańców i szybko się rozwijający, jeden z „młodych tygrysów”, przez swoje skomplikowane i tragiczne dzieje trochę związany z Polską. Polska była m.in. członkiem Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli pilnującej przestrzegania Układów Genewskich w Indochinach w latach 1954-1975 (obok Polski uczestniczyły w niej Kanada i Indie). Studiowało u nas sporo Wietnamczyków zatem wielu z nich poznało Polskę i nasz język. Wieloletnia walka Wietnamu o niepodległość budziła u nas dość powszechnie sympatie.

W debacie panelowej wezmą udział:
- Prof. dr hab. Małgorzata Pietrasiak – najwybitniejsza polska wietnamistka z Uniwersytetu Łódzkiego przedstawi pozycję Wietnamu w Azji Wschodniej.
- Pani Beata Stoczyńska, ambasador tytularny, wicedyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku, b. ambasador w Nowej Zelandii, zajmująca się Azją Południowo-Wschodnią przedstawi obecny stan stosunków polsko-wietnamskich.
- Dr hab. Nguyen Van Thai, Wiceprezes stowarzyszenia Wietnamczyków w Polsce i tłumacz polskiej literatury na wietnamski (m.in. Chłopów Władysława ST. Reymonta i Pana Tadeusza Adama Mickiewicza) także poeta – przedstawi życie społeczności wietnamskiej w Polsce, najliczniejszej grupy narodowej z Azji w naszym kraju.

- Moderator: Prof. dr hab. Krzysztof Gawlikowski – Uniwersytet SWPS

23 lutego 2017 r. (czwartek), w godz. 18.00-20.00
Debata jest na żywo transmitowana w Internecie na stronie Biblioteki
Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28, gmach im. St. Kierbedziów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę