Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Hajnt: O traumie

Hajnt: O traumie
📅 Data: środa, 08 lutego 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.

8 lutego 2017 o 19:00 zapraszamy na kolejną dyskusję z cyklu Hajnt! O traumie, traumach, podróżach po otchłaniach koszmaru naszych rodziców i dziadków i o tym jakie jest miejsce traumy w judaizmie porozmawiają Mikołaj Grynberg, Mirosław Tryczyk i Michael Schudrich. Dyskusję poprowadzi Justyna Sobolewska.

Wstęp wolny!

Mikołaj Grynberg, z wykształcenia psycholog, z zawodu fotograf i pisarz. Przez wiele lat prowadził Pracownię Portretu w Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi cykliczne warsztaty pt. "Osobiste Projekty Fotograficzne" oraz uczy fotografii w Jcc w Warszawie. Jest autorem albumu fotograficznego "Dużo kobiet", albumu "AUSCHWITZ-co ja tu robię?", książek "Ocaleni z XX wieku" i "Oskarżam Auschwitz".

Mirosław Tryczyk (ur. 1977), doktor nauk humanistycznych. Autor książek „Między imperium a świętą Rosją” oraz „Miasta śmierci, sąsiedzkie pogromy Żydów”, a także artykułów i tekstów poświęconych problematyce historii myśli społeczno-politycznej, sztuce ikony oraz etyce. Laureat wielu nagród, w tym dla najlepszych absolwentów uczelni wyższych w VI konkursie pod patronatem Procter&Gamble Polska. Wielki miłośnik słowiańskiego wschodu.

Rabin Michael Schudrich, urodził się w Nowym Jorku w 1955 roku. Uczęszczał do szkół żydowskich w rejonie Nowego Jorku, następnie studiował na State University of New York w Stony Brooks. W 1977 uzy- skał BA w religioznawstwie. Michael Schudrich został rabinem w 1980, a dwa lata później ukończył studia historyczne w uniwersytecie Columbia. Lata 1983-1989 spędził w Japonii, gdzie dbał o potrzeby religijne miejscowej społeczności żydowskiej, uczył żydowskiej kultury i historii. Działał także na rzecz upamiętnienia bohaterskiej działalności konsula Sugihary. Już jako student, w latach 70., rabin Schudrich podróżował do Europy Środkowej i Wschodniej i nawiązywał kontakty z żyjącymi tu Żydami. W 1990 zaczął pracować dla Fundacji Laudera. Lata 1992-98 spędził w Warszawie. Do Polski powrócił w czerwcu 2000 jako główny rabin Warszawy i Łodzi. 8 grudnia 2004 Michael Schudrich został wybrany Naczelnym Rabinem Polski.

Justyna Sobolewska (ur. 1972), krytyczka literacka, dziennikarka tygodnika „Polityka”. Wcześniej pracowała w „Przekroju” i „Dzienniku”. W 2012 ukazała się jej „Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam" w Wydawnictwie Polityki. Wydanie rozszerzone „Książki o czytaniu” ukazało się w Wydawnictwie Iskry ( 2016). Zasiada w jury Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej „Angelus” i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” oraz w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Laureatka PIK-owego Lauru (2015) przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa w kategorii mediów drukowanych. Stały gość programu „Tygodnik Kulturalny” w TVP Kultura. Mieszka w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧