Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Smoczy Salon z pokazem filmu "Założę czerwone spodnie"

Smoczy Salon z pokazem filmu "Założę czerwone spodnie"

reklama
data Data: 19 stycznia 2017, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Spółdzielnia Socjalna WOLA ul Smocza 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Czerwone spodnie
19 styczeń w godzinach 18:00 - 20:00
Spółdzielnia Socjalna WOLA ul Smocza 3 (róg ul. Nowolipki i Smoczej)

Pierwszy smoczy salon w 2017 będzie niecodziennym wydarzeniem! Zapraszamy na pierwszy warszawski pokaz filmu "Założę czerwone spodnie” - o seniorkach, które odważyły się wyjść poza stereotyp. Swój udział w salonie potwierdziły bohaterki filmu: Krystyna Mazurówna oraz Elżbieta Hołoweńko a także DJ Wika - Wirginia Szmit

Dla jednych codzienność, dla drugich ekstrawagancja. Ubrać wyraziste, czerwone spodnie w wieku ponad 60 lat to... odwaga!

Jedna jest tancerką, druga DJ-ką. Obie po 60. roku życia! Radosne, pełne życia i realizujące swoje marzenia. Projekt Stowarzyszenia WAGA z Gdańska „Założę czerwone spodnie” chce przekonać, że to nie wiek ogranicza nasze możliwości, a stygmatyzowanie i przypisywanie stereotypowych ról.

Aktywne i odważne kobiety – seniorki są bohaterkami filmu dokumentalnego, który powstał w ramach projektu „Założę czerwone spodnie”. Wszystko zaczęło się od Trójmiejskiej Akcji Kobiecej „Tak. Odważę się”, podczas której kobiety wypisywały na kartkach hasła – na co się odważą. Jedna z uczestniczek, będąca po 60. roku życia, napisała „Odważę się założyć czerwone spodnie”.

W filmie poznajemy kobiety, które podjęły wyzwanie i zaczęły realizować swoje małe i duże marzenia. Jedne – ubrały tytułowe, czerwone spodnie, inne wystartowały w wyborach samorządowych. Wszystkie po 60. roku życia.

- Poprzez pokazanie w filmie dokumentalnym aktywnych i odważnych kobiet 60+, chcemy zainspirować inne seniorki do uwierzenia w siebie i podjęcia kroków, które mogą zmienić ich myślenie o sobie i swoim życiu – podkreśla Elżbieta Jachlewska, pomysłodawczyni projektu. – Jest to o tyle ważne, że problem wykluczenia, który dotyka osoby starsze obejmuje izolację społeczną, mocne ograniczenia korzystania z nowych technologii, niechęć do instytucji publicznych, brak wiary w swoje możliwości, brak wparcia ze strony osób bliskich, obawa przed oceną sąsiadów, poczucie samotności – dodaje Jachlewska.

Brak aktywności oraz wykluczenie kobiet starszych w przestrzeni społecznej, skutkuje niedostrzeganiem ich potrzeb, jak np. brak oferty odzieży modnej, ale dostosowanej dla dojrzałego wieku, ograniczona oferta rozrywkowa, turystyczna i kulturalna.

W rzeczywistości XXI wieku to media kreują trendy i tego rodzaju przekaz najłatwiej trafia do grupy docelowej. Stąd pomysł pokazania, że „można inaczej” właśnie poprzez film dokumentalny pokazujący konkretne przykłady kobiet, które po 60. roku życia odważyły się miksować, jako DJ, tańczyć kankana, założyć klub seniora, szyć kapelusze, czy przetłumaczyć pierwszą książkę w swoim życiu.

Na pierwszym warszawskim pokazie w Spółdzielni Socjalnej Wola będzie okazja do poznania bohaterek i twórczyń filmu.

Projekt „Założę czerwone spodnie” współfinansowany jest ze środków otrzymanych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)