Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Muzealny wtorek - WYKŁAD Smutek

Muzealny wtorek - WYKŁAD Smutek
Data: 17 Stycznia 2017, wtorek, Godzina: 13.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście (pokaż na mapie)
Cykl zajęć został przygotowany z myślą o seniorach, jak również o wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. W programie wykłady oraz oprowadzania po galeriach.

Muzeum Narodowe w Warszawie

WYKŁADY / 13.00
WTOREK / WSTĘP WOLNY / KINO MUZ / 75 MIN

OPROWADZANIA / 13.00
WTOREK / ZAPISY* / ZBIÓRKA W HOLU GŁÓWNYM / 75 MIN

*Zapisy pon.-pt. 8.30-15.00, tel. 22 621 10 31 wew. 246 lub 22 629 50 60 oraz e-mail: edukacja@mnw.art.pl


styczeń 2017 / cykl MALARSKIE EMOCJE / Katarzyna Szumlas
Katarzyna Szumlas – kulturoznawczyni, animatorka kultury związana z MNW oraz Muzeum Pałacem Króla Jana III w Wilanowie. Pomysłodawczyni i kuratorka projektu Miejsce Spotkań Warszawa.

3 STYCZNIA / WYKŁAD
Lęk
Czy na nieruchomym obrazie możemy dostrzec drżące ręce osoby portretowanej? Jak namalować strach? Muzealne galerie pełne są wyrażających lęk postaci. Odczytanie tych emocji przybliża współczesnym widzom ich historie.

10 STYCZNIA / WYKŁAD
Radość
Czy sztuka może być pełna szczęścia i wesołości? Radosne dzieła często zaliczane są do kategorii kiczu. Pokażemy jednak przykłady dzieł cenionych, a nawet arcydzieł przedstawiających temat radości.

17 STYCZNIA / WYKŁAD
Smutek
Czy wzruszają nas krokodyle łzy? Analiza dzieł z różnych epok pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak namalować smutek, żeby odczuli go także widzowie.

24 STYCZNIA / WYKŁAD
Spokój
Bezkres górskiego krajobrazu lub leśne pustelnie – tak najczę­ściej artyści przedstawiali spokój. Poszukamy go w dziełach malarzy niderlandzkich i romantycznych pejzażystów.

31 STYCZNIA / OPROWADZANIE
Ekspresja uczuć w Muzeum
Kontakt z dziełem sztuki opiera się na emocjach. Pejzaże, portrety i sceny rodzajowe emanują spokojem, smutkiem, lękiem i radością. Czy te uczucia zawsze są prawidłowo interpretowane przez widza? Czy za powierzchowną radością może kryć się lęk?
ZAPISY* (OD 24 STYCZNIA, PRZYJACIELE MNW OD 17 STYCZNIA)

Zobacz też

reklama