Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sokołowsko na Wałbrzyskiej Hommage à Kieślowski

Sokołowsko na Wałbrzyskiej Hommage à Kieślowski
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 09 września 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 11 września 2016

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W dniach 9–11 września w Sokołowsku odbędzie się szósta edycja festiwalu Hommage à Kieślowski. Festiwal będzie miał swoją równoległą warszawską odsłonę w NInA. W programie cztery dokumenty, dwie fabuły i – dzięki bezpośredniej, kinowej transmisji – sześć spotkań z europejskimi twórcami filmowymi. Spotkania poprowadzą między innymi Mikołaj Jazdon, Rafał Koschany, Łukasz Maciejewski, Dorota Paciarelli i Petr Vlček.

Pokazom towarzyszy wystawa zdjęć z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego | Cafe Gorączka
Wystawa jest wyborem fotosów z planu, migawek z życia prywatnego i zawodowego. Chcemy wychwycić momenty „blasku” – pokazujące Kieślowskiego jako człowieka wśród innych ludzi – znajomych, współpracowników, w skupieniu, zadumie, zmęczeniu.

wydarzenie realizowane we współpracy z:
Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieslowski
Fundacja Sztuki Współczesnej – In Situ
Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego

PROGRAM:

PIĄTEK
godz. 16:00 | Sala Ziemia Obiecana
„Spotkanie z Krzysztofem Kieślowskim”, reż. Andreas Voigt, 1995, 45 min.

Minimalistyczny i intensywny emocjonalnie dokument, w którym usłyszymy wypowiedzi reżysera, jakich na próżno szukać w wielu typowych wywiadach czy podobnych gatunkowo filmach. Po projekcji Andreas Voigt, Pascal Verdosci i Barbara Etz rozmawiać będą między innymi o losie przypadku w pracy dokumentalisty i pozytywnych stronach ograniczeń produkcyjnych.

godz. 18:00 | Sala Ziemia Obiecana
„Bracia”, reż. Wojciech Staroń, 2015, 70 min.
Film o niezwykłej parze – dwóch braciach, których los w nieoczekiwany sposób rzucił z Ałmatów do Polski. Ta gorzko-słodka opowieść jednego z najciekawszych polskich operatorów i dokumentalistów podejmuje, wielokrotnie poruszany także przez Kieślowskiego, temat wiary w nienaruszalne wartości. Po projekcji odbędzie się spotkanie z montażystą Zbyszkiem Osińskim, producentką Anną Waradzyn oraz jednym z bohaterów filmu: 96-letnim malarzem Alfonsem Kułakowskim, którego Wojciech i Małgorzata Staroniowie przed wielu laty spotkali w Ałmatach.

SOBOTA
godz. 14:00 | Sala Ziemia Obiecana
„Fuocoammare. Ogień na morzu”, reż. Gianfranco Rosi, 2016, 114 min.

Dokumentalna opowieść o dorastającym chłopcu z wyspy Lampedusa i lekarzu, który pracuje w ośrodku, do którego po akcjach ratunkowych na Morzu Śródziemnym trafiają uchodźcy z Afryki i Azji. Warunki produkcyjne i nakręcony materiał filmowy postawiły reżysera, a także Jacopo Quadriego, jednego z najwybitniejszych montażystów europejskich, przed trudnym zadaniem: jak opowiedzieć los tych, o których nic nie wiemy, nie popadając w obcą sztuce klasycznego dokumentu publicystykę? Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Jacopo Quadrim.

godz. 17:15 | Sala Ziemia Obiecana
„Bez końca”, reż. Krzysztof Kieślowski, 1984, 109 min.
Mroczny i bogaty w wątki film fabularny przywołuje dylematy, konflikty i dramaty stanu wojennego w Polsce. Po premierze Krzysztof Kieślowski został ostro zaatakowany przez ówczesną władzę, opozycję, kościół i większość krytyków. Film rozpoczął wyraźny zwrot Kieślowskiego w stronę kina filozoficznego i uniwersalistycznego, czytelnego dla widzów na całym świecie. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Piesiewiczem i Jackiem Petryckim, autorem zdjęć do filmu.

NIEDZIELA
godz. 15:30 | Sala Ziemia Obiecana
„Adwokaci – niemiecka opowieść”, reż. Brigit Schulz, 2009, 97 min.

Dokument śledzi losy trzech adwokatów, którzy w latach 60. reprezentowali lewicową opozycję pozaparlamentarną w jej walce z rządem Republiki Federalnej Niemiec. Dziś są wręcz przeciwnikami politycznymi. Schily to były minister SPD, Ströbele to polityk partii Zielonych, a Mahler jest prawicowym ekstremistą, skazanym za kłamstwo oświęcimskie. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z adwokatami i scenarzystami Krzysztofem Piesiewiczem i Nicolasem Beckerem.

godz 18:30 | Sala Ziemia Obiecana
„Ja, Olga Hepnarová”, reż. Petr Kazda, Tomáš Weinreb, 2016, 105 min.

W 1973 roku Olga Hepnarová celowo wjechała wynajętą ciężarówką marki Praga RN w grupę ludzi stojących na przystanku tramwajowym, zabijając osiem osób i raniąc dwanaście. Polsko-czeski film biograficzny nawiązujący do „Krótkiego filmu o zabijaniu”. Projekcja będzie punktem wyjścia do spotkania z reżyserami filmu oraz jego polskim producentem, Marcinem Kurkiem.

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę