Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wirtualna rzeczywistość w projektowaniu miast – dyskusja

Wirtualna rzeczywistość w projektowaniu miast – dyskusja
📅 Data: piątek, 9 września 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Futuwawa „Patrz na Plac” – wystawa VR i Głosowanie Publiczności odbywa się w technologii wirtualnej rzeczywistości. Stanowi to okazję do przyjrzenia się potencjałowi i możliwościom wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w kontekście nie tylko prezentacji, ale i projektowania rozwiązań dla miast, w tym przeprowadzania konsultacji społecznych.

Głosowanie Publiczności na Placu Defilad odbędzie się właśnie dzięki komponentowi VR, służąc wyborowi najbliższej mieszkańcom wizji Placu. Wierzymy, że wydarzenia te będą dobrym pretekstem do poruszenia tematu związków architektury i projektowania miast z technologią wirtualnej rzeczywistości. Czy możliwe są dzięki niej bardziej precyzyjne konsultacje społeczne? Jak wykorzystywane jest to na świecie? Co VR mógłby wnieść ponad tradycyjne sposoby prezentacji planów miejscowych?

W dyskusji wezmą udział:

Marlena Happach – architektka, urbanistka, prezeska Oddziału Warszawskiego SARP. Wspólnie z Markiem Happachem prowadzi pracownię architektoniczną H2 Architekci, która projektuje obiekty publiczne o charakterze społecznym m.in. przebudowę Ognisk Wychowawczych w Warszawie na ul. Starej i Środkowej czy bibliotekę publiczną w Lublińcu. Praca zespołu nagradzana była w konkursach architektonicznych. Założycielka i prezeską Stowarzyszenia Odblokuj. Razem z zespołem Odblokuj realizuje tymczasowe projekty artystyczne i społeczne oraz konsultacje miejscowych planów zagospodarowania w Warszawie.

Monika Komorowska (Centrum Komunikacji Społecznej) – absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się partycypacją społeczną w rewitalizacji i planowaniu przestrzennym.

dr hab. inż. arch. Michał Stangel – urbanista, prodziekan ds. nauki na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Zajmuje się problematyką projektowania urbanistycznego, rewitalizacji, zagospodarowania przestrzeni publicznych i stref okołolotniskowych. Stypendysta Fundacji Bauhaus-Dessau oraz Fulbrighta w Massachusetts Institute of Technology. Autor ok. 40 opracowań urbanistycznych. Laureat dwudziestu konkursów urbanistyczno-architektonicznych. Członek Towarzystwa Urbanistów Polskich i Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Autor trzech książek i artykułów.

Prowadzenie:
Martyna Obarska – antropolożka miasta, badaczka i dziennikarka. Zastępczyni redaktorki naczelnej Magazynu Miasta. Ponadto specjalizuje się w tematyce wykorzystania nowych technologii w mieście. Prowadzi warsztaty badawcze i szkolenia. Wykładała historię warszawskich osiedli mieszkaniowych na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Kultury Polskiej). Obecnie współtworzy nowy kierunek w SWPS – School of Ideas, w ramach którego jest odpowiedzialna za program studiów miejskich.

Organizatorzy: Fundacja Puszka, Plac Defilad/Teatr Studio
Partner: Magazyn Miasta

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę