Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Lidią Pańków - Zielony Ursynów czy ,,miejsce przymusowego zamieszkania’’?

Spotkanie z Lidią Pańków - Zielony Ursynów czy ,,miejsce przymusowego zamieszkania’’?
📅 Data: środa, 31 sierpnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Kim byli autorzy projektu osiedla na Ursynowie Północnym oraz jego pierwsi mieszkańcy? Czemu na Ursynowie nie przyjęły się publiczne pralnie? Jak się żyło bez metra i alei KEN? Czy osiedle sprzyjało działalności opozycyjnej? Jak działał ursynowski hostel dla psychotyków? Ile wyszło z idei osiedla - samowystarczalnego miasta, odpowiadającego na potrzeby jednostki, zamieszkiwanego przez wspólnotę? Czy ursynowskie bloki jakie pierwsze w Polsce miały koncepcję PR? Czy wzgórze Kopy Cwila kryje schron?

1970 rok. Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłasza konkurs na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego Ursynowa Północnego. Na 220 hektarach, wówczas pokrytych rzadką zabudową jednorodzinną, polami i sadami w ciągu czterech lat ma się pojawiać kompleksowe osiedle ze szkołami i usługami dla 40 000 mieszkańców. Konkurs wygrywa młody zespół, krytycznie patrzący na siermiężne budownictwo epoki, a projekt konsultują socjolodzy, urbaniści. Co wyszło z ich zamysłów? Co unikalnego powstało?

Na te i wiele innych pytań odpowie Lidia Pańków, autorka książki ,,Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego”. Zapraszamy na spotkanie w Rotacyjnym Dom Kultury!

Lidia Pańków (ur. 1977) – dziennikarka, redaktorka. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała między innymi w „Wysokich Obcasach” i „Dwutygodniku”, na co dzień pracuje w miesięczniku „Twój Styl”. W 2011 roku otrzymała stypendium artystyczne miasta stołecznego Warszawy. Pisze o kulturze wizualnej w kontekście przemian społecznych. W pracy dziennikarskiej bada zagadnienie centrum i peryferii w przestrzeni miasta i globalnej kultury.

Prowadzenie: Roksana Maślankiewicz

Zdjęcie: fragment okładki, materiały promocyjne wydawnictwa Czarne, fotografia: Włodzimierz Witaszewski
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Literatura jak fotosynteza” w Rotacyjnym Dom Kultury.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę