Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Dziecka na Grochowskiej

Dzień Dziecka na Grochowskiej
📅 Data: sobota, 04 czerwca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Program:

10:00-15:00
ATRAKCJE
malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, fotobudka, wata cukrowa, stoisko księgarni Cafe-Klub „Między Wierszami"

Bajki-Grajki
na swoim stoisku zapraszają na muzyczne warsztaty „Kraina Muzyki” Karoliny Szczerbakowskiej-Biniszewskiej

10:00-15:00 Sala Prób
KONKURS „Wesoły Mikrofon dla Przedszkolaka”

WARSZTATY:

10:00-15:00 Plac za Budynkiem głównym
„Słodki świat baśni"
Warsztaty cukiernicze dla dzieci pt. „Słodki świat baśni - tworzymy postacie literackie z masy cukrowej".

prowadzenie Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

11:00-15:00 Budynek główny
„Orkiestra żywiołów"

Zgodnie z prastarą tradycją wspólną dla wielu kultur na całym świecie, wszystkie instrumenty muzyczne podzielić możemy na 4 podstawowe grupy: drewno (np. gitara, grzechotki), metal (dzwonki), skórę (bębny) i głos. Każda z nich odpowiada jednemu z 4 podstawowych żywiołów natury, którymi są Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. Zgodnie z tym podziałem instrumentom przypisywano różne funkcje, a nawet moce magiczne; leży on także u podstaw współcześnie obowiązującej klasyfikacji instrumentów w orkiestrze. Podczas warsztatów uczestnicy otrzymają do dyspozycji zestaw specjalnie wybranych i przygotowanych małych instrumentów muzycznych. Będziemy wspólnie odkrywać ich brzmienia, poznawać nazwy i pochodzenie. Następnie drogą wspólnej muzycznej improwizacji poznamy podstawowe zasady gry w zespole muzycznym, od duetu, po małą „orkiestrę” i aranżacji (praktyczne zastosowanie podstawowych narzędzi kompozytorskich takich, jak dynamika, tempo, barwa, artykulacja…). Zwieńczeniem warsztatu będzie wspólne wykonanie improwizowanego utworu z wykorzystaniem nowo nabytych umiejętności. Warsztaty prowadzone są metodą Lifemusic.

autor warsztatu Adam Świtała

11:00-15:00 Budynek główny
„Ba! Lans"
Natura to Kosmos i Ziemia. To ogromna siła żywiołów. Natura to ruch. Wszystkie istoty balansują w rozmaitych przestrzeniach, by znaleźć swoje miejsce, by wyrazić siebie, by współistnieć z innymi. My również będziemy balansować w poszukiwaniu równowagi, harmonii i płynności. Podróżując pod wodą, na jej powierzchni a nawet po dnie oceanu, będziemy doświadczać bogactw rożnych jakości w ruchu i tańcu. Świat wodny zainspiruje nas do odkrywania piękna spontanicznego i organicznego ruchu. Poprzez zabawy i zadania będziemy się otwierać na ruch w przestrzeni. Przemierzając rożne akweny będziemy poszukiwać w sobie naturalnego dla siebie tańca. Animowane przez grupę rekwizyty posłużą do tworzenia podwodnych opowieści taneczno-ruchowych. Spontaniczne skojarzenia i wyobrażenia staną się głównymi składnikami do konstruowania różnych światów i bytów wodnych. Być może powstaną nieznane nam dotąd akweny?
Istotnymi elementami warsztatu będą skupienie, samoobserwacja oraz świadomość ruchu. Na formę warsztatu silnie wpłynęły techniki pracy nad ciałem i ruchem, jakie opracowali m.in. Grotowski i Stanisławski. W wyniku inspiracji ich doświadczeniem i praktyką powstały zabawy taneczno- ruchowe, wpływające na rozwój wyrazistości ciała i zmian ekspresji ruchowych. Zabawy wzajemnościowe rozbudzą wrażliwość na bodźce z otaczającego nas świata oraz zmotywują uczestników do poszukiwania miejsca w grupie i przestrzeni, otworzą na naturalny ruch własny i grupy jako jednego organizmu.

autorzy warsztatu Ewa Ampulska, Olga Sokołowska

11:00-15:00 Budynek główny
„Dziwny ogród"
Zapraszamy w podróż w głąb obrazu „Dziwny Ogród” Józefa Mehoffera, w której przewodnikiem będzie nasza wyobraźnia. Wspólnie podejmiemy próbę ożywienia obrazu i wcielenia się w postaci na nim przedstawione.
Na zajęciach użyjemy wyobraźni, aby zobaczyć również to, czego nie ma na obrazie - podobnie jak Alicja w krainie czarów - wejdziemy w dzieło artysty naszą wyobraźnią; poza kadr, poza jego ramy. Stworzymy własny zaczarowany ogród i postaci, w które następnie wcielimy się i jak na scenie teatru staniemy się aktorami i widzami ożywiając historie naszym ciałem i ruchem.

autorzy warsztatu Katarzyna Stefanowicz, Piotr Głodek

11:00-15:00 Budynek główny
„Wdech w dechę"
Beatbox to naturalny instrument. Nie wymaga żadnych przygotowań, zakupów ani predyspozycji. Beatboxerem może zostać każdy, kto ma język, usta, przeponę i płuca. W tej edycji skupimy się na oddychaniu jako naturalnym „paliwie” dla wokalisty. Wykonamy kilka prostych ćwiczeń oddechowych zaczerpniętych ze starożytnej indyjskiej wiedzy (za pośrednictwem organizacji Art of Living). Ćwiczenia te mogą w kilka minut nas pobudzić, ale także uspokoić i pozwolić się skupić. To wartościowe narzędzia, które zostaną z uczestnikami na długo po warsztatach.
Dodatkowo skupimy się na inspiracji dźwiękowej otaczającym nas środowiskiem. Wyjdziemy na podwórko i posłuchamy śpiewu ptaków, dźwięku wiatru, szelestu liści oraz szumu samochodów i wszelkich innych odgłosów miasta. Te odgłosy będą elementami naszej układanki dźwiękowej, którą stworzymy na żywo podczas warsztatów na specjalnej muzycznej maszynie zapętlającej dźwięki.

autor warsztatu Patryk Matela

11:00-15:00 Budynek główny
„Ale kosmos!"
Poprzez pantomimę - ruch i gest - wcielimy się w odkrywców nieznanych światów i wyruszymy na poszukiwanie przygód. Będziemy rozwijać przy tym plastykę ciała, jego koordynację oraz możliwości ekspresji. Będziemy uczyć się jak za pomocą ruchu, gestu, mimiki oraz postawy ciała wyrażać emocje. Poznamy także klasyczne iluzje spotykane w teatrze pantomimy. Artyści zastosują proste zadania aktorskie, zabawy ruchowe, ćwiczenia zwiększające koordynację oraz świadomość ciała. Dużą rolę w naszej wyprawie będzie odgrywała muzyka, która drogą skojarzeń skieruje nasze myśli w różnorakie rejony.

autor warsztatu Fundacja Sztuka Ciała

12:00-15:00 Budynek główny
„Muzyka z chodnika"
Tematem warsztatu jest tworzenie muzyki z otaczających nas na co dzień dźwięków. Temat ten nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej Szalonych Dni Muzyki rozszerzając ją o popularne dziś pojęcia pejzażu dźwiękowego czy audiosfery miasta.
Historia muzyki obrazuje nam doskonale w jak wielkim stopniu odgłosy docierające do uszu muzyków inspirowały ich wyobraźnię: od szumu drzew, wiatru czy deszczu przez śpiew ptaków, tkackie kołowrotki, maszyny parowe po dźwięki windy, klimatyzacji czy drukarki.
Współczesny pejzaż dźwiękowy zapełnia się coraz większą ilością zróżnicowanych odgłosów. Ukrytym sensem warsztatów jest więc próba odpowiedzi na pytanie jak otaczające nas dźwięki kształtują nasze nawyki i estetyczną wrażliwość, zarówno w znaczeniu pozytywnym i negatywnym.

autor warsztatu Sławomir Wojciechowski

12:00-15:00 Plac za Budynkiem głównym
„W świecie drewnianych synag"
Czy wiecie czym jest synagoga? Co można znaleźć w jej wnętrzu? Czym jest bima, a czym święta arka? Co takiego znajdowało się na suficie jednej z najstarszych drewnianych synagog Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Poprzez proste zadania i zabawy zarówno mniejsi, jak i więksi odbiorcy zostaną zaproszeni do wspólnego odkrywania.

realizator Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

12:00-15:00 Plac za Budynkiem głównym
„Drewno i blacha"
Familijne warsztaty z grafiki warsztatowej inspirowane rycinami instrumentów z XIX w.
Możliwość wykonaniu własnych odbitek z matryc przygotowanych przez artystów.

prowadzenie: instruktorzy Wolskiego Centrum Kultury - Agnieszka Saks, Ida Jarmoszewicz

15:00 Sala Prób
Koncert Aidy
Aida Kosojan-Przybysz - kompozytorka i piosenkarka, autorka tekstów piosenek i wierszo-bajek. Założycielka fundacji dla dzieci Smiling Faces Georgian Children Fundation.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert warsztaty inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧