Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Miejskie strachy – premiera książki Łukasza Drozdy

Miejskie strachy – premiera książki Łukasza Drozdy
📅 Data: czwartek, 9 maja 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krytyka Polityczna, Jasna 10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🔹9 maja, czwartek, godzina 18.00
🔹Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury Krytyki Politycznej w Warszawie
🔹Z Łukaszem Drozdą rozmawia Agnieszka Lichnerowicz

Zapraszamy na rozmowę o książce „Miejskie strachy. Miasto 15-minutowe, 5G i inne potwory” Łukasza Drozdy, którą poprowadzi dziennikarka Radia TOK FM Agnieszka Lichnerowicz.

W końcu ktoś się za to zabrał! Łukasz Drozda wrzucił sobie na warsztat miejskie teorie spiskowe i pokazuje, że populizm jest niszczący nie tylko dla naszego życia politycznego, ale także dla naszych miast. Tam gdzie trzeba pisze jak akademik z reporterskim zacięciem, gdzie indziej działa jak reporter z akademicką skrupulatnością. To bez wątpienia lektura na czasy, w których świat komplikuje nam się niemalże w tempie wykładniczym. Filip Springer

W „Miejskich strachach” Drozda opisuje jak prawicowy populizm i myślenie spiskowe stwarzają problem dla przyszłości otaczającej nas przestrzeni, dotykając nawet najbardziej liberalnych światopoglądowo miejsc w kraju, a także to jak przeciwstawić się tego typu zagrożeniom. Rosnąca liczba teorii spiskowych coraz bardziej uniemożliwia przeciwdziałanie kluczowym wyzwaniom współczesnej urbanizacji – od sprawnego internetu bezprzewodowego i zakorkowania miast, aż po walkę ze zmianami klimatu. Nie mówiąc o dostaniu się z wózkiem z domu do żłobka.

Łukasz Drozda - urbanista i politolog, doktor nauk o polityce publicznej. Adiunkt na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW, wykładowca w School of Ideas Uniwersytetu SWPS oraz sekretarz Sekcji Socjologii Miasta Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. Badacz z obszaru studiów miejskich, specjalizuje się w analizach gentryfikacji, mieszkalnictwa, procesów stanowienia polityki miejskiej oraz urbanizacji w Europie Środkowej i Wschodniej. Prowadził badania na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Architektury i Budownictwa (2021) oraz w Instytucie Leibniza ds. Geografii Regionalnej w Lipsku (2022). Autor książek: Lewactwo. Historia dyskursu o polskiej lewicy radykalnej (2015), Uszlachetniając przestrzeń. Jak działa gentryfikacja i jak się ją mierzy (2017), Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji w XXI wieku (2018), Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni (2019) oraz Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce (2023).

Agnieszka Lichnerowicz - dziennikarka Radia TOK FM, prowadząca m.in. program Światopodgląd. Jako reporterka relacjonowała wydarzenia m.in. z irackiego Kurdystanu, Rosji, Białorusi i Gruzji. Przede wszystkim jednak z Ukrainy: Pomarańczową Rewolucję, protesty na Majdanie, aneksję Krymu, atak na Donbas oraz pełnoskalową agresję w 2022 roku. Laureatka Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Więcej o książce tutaj: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧