Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Mosty tymczasowe – gdzie się je stosuje i po co? To warto wiedzieć!

Mosty tymczasowe – gdzie się je stosuje i po co? To warto wiedzieć!
W wielu miejscach infrastruktury publicznej i nie tylko zachodzi potrzeba stworzenia nietypowego rozwiązania, które zapewni bezpieczeństwo ruchu pieszym i rowerzystom. Tam, gdzie występują głębokie wykopy lub w wyniku klęski żywiołowej nie ma przejazdu, można wykorzystać most tymczasowy. Co to za konstrukcja i kto ją buduje? Sprawdź!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Mosty tymczasowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych konstrukcji mostów, które są drogie, ciężkie i problematyczne w budowie. Nowoczesne technologie dają niesamowite możliwości, szczególnie jeśli w grę wchodzi optymalizacja kosztów i czasu pracy. Innowacyjny most tymczasowy to konstrukcja, która znajduje zastosowanie w naprawdę wielu miejscach.

Czym są mosty tymczasowe i gdzie się je stosuje?



Mianem nowoczesnego mostu tymczasowego nazywamy konstrukcję wykonaną z gotowych elementów składowych. Dzięki temu wzniesienie takiego obiektu nie zajmuje dużo czasu, a dodatkowo jest o wiele tańsze w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku.

Most tymczasowy to rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne przejście z punktu A do punktu B. Przykładowo: kiedy na danym terenie prowadzone są prace ziemne i głębokie wykopy a ruch pieszych i rowerów musi zostać utrzymany, wtedy stosuje się mosty tymczasowe z modułów.

Pozostałe opcje praktycznego wykorzystania modułowych mostów tymczasowych to:
● uzupełnienie brakującej infrastruktury miejskiej lub pozamiejskiej,
● konieczność remontu mostu tradycyjnego wzniesionego w konkretnym miejscu,
● nagłe kataklizmy i klęski żywiołowe utrudniające ruch – most tymczasowy usprawnia ruch i pomaga zwalczać skutki powodzi.

Ultralekkie, stabilne i wytrzymałe mosty tymczasowe to rozwiązanie godne innowacji pojawiających się na rynku w XXI wieku. Takie konstrukcje nadają się też do stworzenia: ramp, wiaduktów, pomostów przeładunkowych czy nawet mostów zwodzonych w obrębach zbiorników wodnych.

Dlaczego warto postawić most tymczasowy?



Głównym powodem, dla którego warto inwestować w konstrukcję mostu tymczasowego, jest oszczędność czasu i pieniędzy. Takie obiekty są stosunkowo tanie, łatwe we wzniesieniu, a dodatkowo umożliwiają usprawnienie ruchu praktycznie w każdym miejscu – nawet na mocno niestabilnym gruncie.

Rodzaje mostów tymczasowych – jakie są najpopularniejsze? Podsumowanie



W Europie rozróżniane są trzy odmiany tymczasowych mostów stosowanych w infrastrukturze publicznej do usprawnienia ruchu pieszych, rowerów, a nawet pojazdów mechanicznych. Pierwsza grupa to mosty panelowe, które mają wręcz nieograniczone możliwości rozbudowy i modyfikacji.

Druga opcja to mosty belkowe, które są smukłe i wytrzymałe. Sprawdzają się jako technologiczne rampy i umożliwiają zminimalizowanie zakresu prac potrzebnych
do wzniesienia konstrukcji.

Ostatni typ mostu tymczasowego to wersja blachownicowa. Pozwala na wzniesienie długiej i szerokiej podstawy mostu. Dzięki temu można go dopasować do intensywnego ruchu pojazdów, a także ciężkich maszyn budowlanych i przemysłowych.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę