Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czym są busbary? Definicja i zastosowanie w fotowoltaice

Czym są busbary? Definicja i zastosowanie w fotowoltaice
W dzisiejszych czasach praktycznie w każdej branży firmy stawiają na coraz to nowsze innowacje technologiczne. Nie inaczej jest w przemyśle ciężkim, gdzie pojawiają się rozwiązania ułatwiające przygotowywanie bezpiecznych i wydajnych instalacji energetycznych. Zobacz, jak w praktyce wykorzystać busbary i szynoprzewody aluminiowe!

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Jeśli zależy Ci na sprawnym przeprowadzeniu prac związanych z wykonaniem instalacji elektrycznej w zakładzie przemysłowym, koniecznie weź pod uwagę możliwość wykorzystania takich elementów, jak busbary oraz szyny zbiorcze. To elementy, które służą m.in. do podłączania transformatorów do obszernych sieci elektroenergetycznych.

Busbary, czyli szyny zbiorcze w praktyce – co warto wiedzieć?



Busbar oraz szynoprzewody aluminiowe to obecnie podstawowe elementy potrzebne do wykonania bezpiecznej i wydajnej konstrukcji instalacji elektrycznej w przemyśle ciężkim. Szyny prądowe występują w różnych rozmiarach – średnio od kilku centymetrów do nawet ponad 3 metrów.

Takie części są potrzebne do ekspresowego montażu i demontażu instalacji. Dodatkowo korzystając z takich dobrodziejstw nowoczesnych technologii, masz gwarancję, że sieć elektryczna w obiekcie przemysłowym będzie przygotowana zgodnie z obowiązującymi normami.

Gdzie stosuje się szynoprzewody aluminiowe?



Nowoczesne busbary i szynoprzewody aluminiowe to elementy konstrukcyjne wielu instalacji elektrycznych wykorzystywanych w przemyśle. Najpowszechniej stosowane są w takich miejscach, jak:

● instalacje metra,
● duże zakłady produkcyjne,
● przyłącza transformatorowe,
● budowa sieci elektroenergetycznych.

Busbary możesz wykorzystać przede wszystkim wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca w szafach sterowniczych oraz rozdzielniach elektrycznych. Dzięki temu można łatwiej zarządzać energią i zyskać gwarancję bezpieczeństwa w użytkowaniu sieci elektroenergetycznej.

Dlaczego warto wykorzystywać busbary w instalacjach elektrycznych?



Jest wiele czynników, które determinują opłacalność wykorzystania nowoczesnych busbarów w instalacjach elektroenergetycznych. To przede wszystkim:

● prosty montaż,
● elastyczność w modyfikacji istniejącej już sieci,
● niewielkie koszty konserwacji systemu,
● skuteczne odprowadzanie wysokich temperatur,
● tania eksploatacja.

Szynoprzewody są świetnym rozwiązaniem stosowanym przez wiele gałęzi przemysłu. Dzięki zastosowaniu takich elementów możesz poprawić właściwości elektryczne wybranej instalacji np. poprzez zmniejszenie indukcyjności.

Fotowoltaika i busbary – rozwiązanie na miarę XXI wieku!



W przypadku rozwiązań OZE busbary znajdują zastosowanie w miejscach, gdzie montowane są poszczególne moduły fotowoltaiczne. Przykładowo: moduły są podłączane na dedykowanych taśmach metalowych, gdzie po obu stronach krzemowych modułów znajdują się szynoprzewody, czyli busbary w postaci cienkich ścieżek.

Dzięki temu ładunki elektryczne są zbierane z całej powierzchni płytki i przekazywane do ścieżek pionowych. To gwarantuje bezpieczeństwo i wydajność działania systemu fotowoltaicznego.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę