Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pomoc drogowa i naprawy powypadkowe – kiedy skorzystać z takiego wsparcia?

Pomoc drogowa i naprawy powypadkowe – kiedy skorzystać z takiego wsparcia?
Podczas jazdy samochodem może zdarzyć się praktycznie wszystko. Nawet nowy samochód prosto z salonu może ulec nagłej awarii, a to często powoduje całkowite unieruchomienie pojazdu.

Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Niezbędna będzie nie tylko pomoc drogowa. Jeśli samochód uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku lub kolizji możesz też skorzystać z usługi napraw powypadkowych z OC sprawcy.

[Dalsza część artykułu poniżej ⬇️]
reklama
Auta osobowe, dostawcze, a nawet ciężarowe to pojazdy, które są narażone na różne, nie zawsze przyjemne sytuacje drogowe, takie jak chociażby kolizje lub wypadki. Kiedy dochodzi do poważnych uszkodzeń uniemożliwiających kontynuowanie jazdy, wtedy potrzebujesz wsparcia lawety, aby przewieźć pojazd do serwisu. Następnie musisz przeprowadzić naprawy powypadkowe.

Bezgotówkowe naprawy powypadkowe z OC i AC – jak to działa?



W Polsce każdy samochód musi mieć aktualne ubezpieczenie OC, natomiast polisa AC jest dodatkowa i gwarantuje rozszerzony zakres ochrony. Skutki kolizji i wypadków najczęściej obejmują zniszczenia karoserii, powłok lakierniczych, a także uszkodzenia części eksploatacyjnych pojazdu.

Wtedy warto zdecydować się na bezgotówkowe naprawy powypadkowe realizowane przez autoryzowany serwis samochodowy. Jeśli masz aktywne ubezpieczenie i umowę z firmą realizującą usługi bezgotówkowych napraw, nie musisz martwić się o wysokie koszty przywrócenia pojazdu do pełnej sprawności.

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową i na jakie wsparcie można liczyć?



Na obsługę firm, których głównym profilem działalności jest pomoc drogowa, możesz liczyć przede wszystkim wtedy, kiedy Twój pojazd nie nadaje się do dalszej jazdy. A zatem po pomoc lawety zadzwoń w takich sytuacjach, jak:

● nagła awaria pojazdu,
● uszkodzenie szyby czołowej,
● kolizja lub wypadek drogowy,
● brak paliwa.

Wsparcie pomocy drogowej okazuje się nieocenione przede wszystkim wtedy, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy swoim samochodem. To szczególnie ważne na autostradach, gdzie klasyczne holowanie pojazdów jest niedozwolone.

Kto i kiedy może otrzymać auto zastępcze po uszkodzeniu pojazdu?



Wystarczy, że masz aktywną polisę ubezpieczenia auta i współpracujesz z rzetelną firmą zajmującą się pomocą drogową i naprawami bezgotówkowymi, a bez problemu otrzymasz auta zastępcze na czas naprawy swojego pojazdu.

Samochód zastępczy przysługuje przede wszystkim wtedy, kiedy dojdzie uszkodzeń lub usterki dotychczas eksploatowanego pojazdu, które uniemożliwiają dalsze korzystanie z tego środka transportu. Jeśli doszło do zdarzenia drogowego i Twój samochód trafił do serwisu, to możesz otrzymać zastępczy pojazd z OC sprawcy zdarzenia – dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Ile kosztuje pomoc drogowa? Podsumowanie



W Polsce każda firma zajmująca się pomocą drogową i holowaniem aut ma inne stawki ustalane indywidualnie. Średnio musisz przyjąć, że koszty odholowania uszkodzonego auta do serwisu to wydatek na poziomie kilkuset złotych za maksymalnie kilkadziesiąt kilometrów.

Na szczęście te i wiele innych wydatków można pokryć z OC sprawcy zdarzenia lub własnej polisy ubezpieczenia AC, jeśli takową posiadasz. To wygodne rozwiązanie, które nie generuje wysokich kosztów po Twojej stronie i umożliwia szybkie naprawienie usterki auta.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę