Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Lampionów Chińskich

Festiwal Lampionów Chińskich

reklama
Aleje rozświetlone dziesiątkami lampionów, spacery szlakiem chinoiserie, a w kolejnej odsłonie koncerty, pokazy kaligrafii i parzenia herbaty - to główne atrakcje tegorocznego Festiwalu Lampionów Chińskich w Łazienkach Królewskich.

Na inaugurację festiwalu zapraszamy już 24 czerwca, o godz. 21. 30, do królewskich ogrodów. Aleję Chińską, Mostek Kaskadowy i Rondo Zazdrości rozświetlą wówczas dziesiątki czerwonych lampionów, które trafiły tu z chińskiego miasta Chengdu (kolor czerwony symbolizuje w kulturze Państwa Środka pomyślność i szczęście).

Od tego dnia, przez całe lato, ogrody Łazienek Królewskich będą otwarte do godz. 23.00, tak by nasi goście mogli spacerować wieczorami nastrojowo oświetlonymi alejami.

To nie jedyne atrakcje. Już 25 czerwca, o godz. 21.00, zapraszamy na wieczorne zwiedzanie Ogrodu Chińskiego. Nasi edukatorzy opowiedzą o historii tego niezwykłego miejsca i wyjaśnią, skąd wzięła się moda na "chinoiserie”, czyli obiekty i przedmioty wykonane w Europie w stylu chińskim, popularne zwłaszcza w XVIII w. Strat: wejście do Ogrodu Chińskiego od Alei Chińskiej.

Kolejne oprowadzania po Ogrodzie Chińskim będą się odbywać w lipcowe soboty - 2, 9, 16, 23 i 30 - o godz. 21.00 (wstęp wolny, nie obowiązują rezerwacje).

Spacer po Ogrodzie Chińskim można też połączyć z oglądaniem "chinoiserii" w obiektach Łazienek Królewskich. Na takie zwiedzanie zapraszamy w lipcowe piątki - 1, 8, 15, 22 i 29. Start o godz. 20.00 przy Pałacu Myślewickim. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja, gdyż liczba miejsc jest ograniczona; e-mail: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl, telefon: (+48) 22 50 60 028, (+48) 22 50 60 183.

Każdy, kto weźmie udział w piątkowym zwiedzaniu, zobaczy "chinoiserie" w Pałacu na Wyspie, Białym Domku oraz Pałacu Myślewickim, czyli m.in. pięknie dekorowane motywami kwiatowymi i zwierzęcymi przedmioty z porcelany oraz meble, a także tapety z widokiem Kantonu, miasta na południu Chin.

Następnie, o godz. 21.00, podczas spaceru po Ogrodzie Chińskim, będzie można posłuchać historii tego miejsca, opowiedzianej przez naszych edukatorów. Wyjaśnią oni m.in., co zdobi Pawilon Chiński i Altanę Chińską, a także jaka jest symbolika pary kamiennych lwów, stojących przy wejściu do Ogrodu Chińskiego.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę