Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja | Obojętność – z cyklu "Obcy w domu. Wokół Marca '68"

Dyskusja | Obojętność – z cyklu "Obcy w domu. Wokół Marca '68"
📅 Data: czwartek, 24 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak to możliwe, że niektórzy w ogóle nie zauważyli wydarzeń Marca '68? Nie chcieli, czy była to forma samoobrony? Skąd brał się brak zaangażowania – ze strachu, obojętności, wyparcia, egoizmu? Jak reagowały w tamtych czasach ważne instytucje, takie jak Kościół? Jakie są źródła obojętności? Co na nią wpływa?

W dyskusji OBOJĘTNOŚĆ – z cyklu "Obcy w domu. Wokół Marca '68" wezmą udział:

* WACŁAW OSZAJCA - jezuita, teolog, dziennikarz, publicysta i poeta, duszpasterz i wykładowca; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i do 2016 roku członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
* ZOFIA MILSKA-WRZOSIŃSKA – psychoterapeutka i psycholożka, autorka artykułów i książek popularyzujących tematykę psychologiczną, współzałożycielka i dyrektor Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.
* ALA GOLDBLUM-ELCZEWSKA – psycholożka, specjalizuje się w pomocy osobom po traumie; w 1969 r. wyjechała do Danii, pracuje w ośrodku pomagającym uchodźcom.
* ALINA CAŁA – historyczka, zajmuje się historią stosunków polsko-żydowskich w XIX i XX wieku, w tym dziejami antysemityzmu, stereotypami narodowościowymi, ruchami ideologicznymi wśród Żydów.
* IRENEUSZ KRZEMIŃSKI – socjolog, profesor UW, autor licznych publikacji dotyczących procesów zachodzących w społeczeństwach demokratycznych; zajmuje się m.in. tematyką antysemityzmu we współczesnej Polsce.
* KATARZYNA SURMIAK-DOMAŃSKA (moderatorka spotkania) – reporterka związana z "Gazetą Wyborczą"; autorka reportaży, wywiadów i esejów o tematyce społecznej i kulturalnej; jej teksty ukazują się w dodatkach "Gazety Wyborczej": "Duży Format", "Wysokie Obcasy" oraz magazynie "Książki. Magazyn do czytania".

24 maja (czwartek), godz. 18.00, Klubokawiarnia Muzeum POLIN
*** wstęp wolny ***

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧