Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

POLSKI FILM ANIMOWANY – GDZIE JEST I DOKĄD ZMIERZA?

POLSKI FILM ANIMOWANY – GDZIE JEST I DOKĄD ZMIERZA?
📅 Data: czwartek, 26 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Historia polskiej animacji na dobre rozpoczęła się po II wojnie światowej, chociaż pierwsze kroki stawiała już w latach 30-tych. Wśród rodzimych twórców ożywionego obrazu jest wiele znaczących nazwisk: Starewicz, Themersonowie, Rybczyński, Dumała, Bagiński. Ich prace sprawiły, że polskie filmy animowane nabrały charakterystycznego rysu, rozpoznawalnego na całym świecie. Po nominacji do Oscara „Twojego Vincenta” o filmie zrobiło się bardzo głośno – do określenia „charakterystyczna polska animacja”, doszło jeszcze jedno: nowatorska. Tematem spotkania z cyklu „Debata Kultury Popularnej” będzie właśnie polska animacja w aspekcie kulturowym, która obchodzi w tym roku 70. rocznicę istnienia. Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia w murach naszej uczelni.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy -> link

DEBATA ZAINSPIROWANA POLSKĄ ANIMACJĄ

Tematem debaty będzie zarówno polski film animowany jako gotowy produkt, lecz także historia polskiej animacji, metody i techniki realizacji dzieła twórcy, kulturowe i społeczne znaczenie obrazu/ produktu /filmu. W trakcie spotkania zwrócimy uwagę na specyfikę polskiej animacji w aspekcie kulturowym.

- Zapraszamy do rozmowy o polskiej szkole animacji. Porozmawiamy o tematyce, aspektach technologicznych i scenariuszowych najnowszych produkcji, które tak, jak „Loving Vincent”, zdobywają coraz to więcej nagród na międzynarodowych festiwalach. Wreszcie jest to unikalna możliwość rozmowy z praktykami – twórcami filmów animowanych – mgr Ewelina Gordziejuk, mgr Małgorzata Bulaszewska.

Temat debaty wpisuje się w najnowszy numer wydania Kultury Popularnej „Od surrealizmu Themersonów po mroczą metafizykę Dumały” 3/2018 (57). Podczas debaty odbędzie się projekcja dwóch krótkich filmów:
pierwszy: przygotowany i prezentowany w Cannes 2017 – dotyczy 70-lecia polskiej animacji
drugi: trailer prezentujący demo reel polskich studiów animacji. Trailer ten prezentuje m.in. to w jak różnych technikach animacji realizujemy produkcje.

Gośćmi debaty będą: Marta Pajek (reżyser filmów animowanych); Ewelina Gordziejuk (producentka filmów animowanych); Witold Giersz (reżyser, scenarzysta). Całość otworzy redaktor naczelny Kultury Popularnej, prof. dr. hab. Wiesław Godzic

---
Zdjęcie: Kadr z filmu „Twój Vincent”. Materiały prasowe

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧