Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

32. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

32. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 12 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: sobota, 19 maja 2018

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Formuła programowa Warszawskich Spotkań Muzycznych obejmuje ważne, choć często mało znane, dzieła muzyki dawnej i nowej oraz promuje najnowsze kompozycje, powstające często na zamówienie Festiwalu. Od 2010 jeden koncert Spotkań poświęcony jest zawsze muzyce jazzowej. Z premedytacją omijany jest repertuar klasyczno-romantyczny, dominujący na co dzień w programach filharmonicznych.
Festiwal od lat szczyci się udziałem znakomitych muzyków i niebanalnym repertuarem, pozyskując coraz większą liczbę słuchaczy.

32. WARSZAWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
muzyka dawna - muzyka nowa
12-19 maja 2018

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!
Na koncerty odbywające się w dniach 12 maja (Zamek Królewski) oraz 18 maja (Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego) przewidziane są bezpłatne wejściówki, które będą do odbioru w miejscach koncertów na 1 godzinę przed ich rozpoczęciem. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja pod adresem zkp@post.pl

PROGRAM 32. WARSZAWSKICH SPOTKAŃ MUZYCZNYCH (12-19 maja 2018) obejmie następujące wydarzenia:

12 maja 2018
godz. 18.00, Zamek Królewski Sala Koncertowa

Koncert lutnisty Jerzego Żaka z towarzyszeniem fletu, violi da gamba i skrzypiec. W programie znajdą się utwory Silviusa Leopolda Weissa, śląskiego kompozytora związanego z dworem Augusta Mocnego, a także Marka Pasiecznego, wirtuoza gitary i kompozytora wykładającego obecnie w Wielkiej Brytanii.

13 maja 2018
godz. 19.00, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Sala Koncertowa

Organizowany wspólnie z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina koncert połączonych chórów – serbskiego BRANKO i chórów warszawskiej uczelni. W programie – nieznane w Polsce prawosławne dzieła religijne i „rukoveti” (opracowania pieśni ludowych) narodowego kompozytora Serbii – Stevana Stojanovića Mokranjaca (1856-1914).

14 maja 2018
godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

Koncert zespołu Hashtag Ensemble, kolektywu młodych utalentowanych artystów, laureatów wielu nagród w konkursach wykonawczych; w programie znajdą się utwory młodych polskich kompozytorów, w tym dwa zamówione przez Festiwal.

15 maja 2018
godz. 19.00, Kościół Ewangelicko-Reformowany

Koncert znakomitego czeskiego zespołu wokalnego SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS pod dyrekcją Davida Ebena, poświęcony muzyce wokalnej XV i XVI wieku. W programie m.in. utwory Piotra z Grudziądza oraz niedawno odkryte kompozycje anonimowe, nigdzie nie wykonywane od ponad 400 lat. Myślą przewodnią koncertu jest ukazanie tej muzyki późnego średniowiecza i renesansu, która odwoływała się do wcześniejszych wzorów i tradycji, była więc w tamtym okresie uważana za „muzyką dawną”. Idea nawiązywania do przeszłości ukazana zostanie również w utworach polskich kompozytorów współczesnych.

16 maja 2018
godz. 10.00, Instytut Sztuki PAN, ul. Długa 26

Konferencja naukowa „Kompozytorzy polscy a Paryż 1918-1939”, poświęcona pierwszemu pokoleniu kompozytorów wykształconych w latach 20-tych, w już niepodległej Polsce. Wielu z nich studiowało także w Paryżu - ówczesnej światowej stolicy sztuki – włączając się bardzo aktywnie w nurt ówczesnej awangardy.

16 maja 2018
godz. 19.00 Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

Koncert katowickiej Orkiestry Muzyki Nowej pod dyrekcją Szymona Bywalca z udziałem wybitnej solistki, skrzypaczki Katarzyny Dudy. Program nawiązuje do tematu konferencji, czyli początków polskiej awangardy muzycznej, ale także niezwykle interesujących, choć mniej znanych, późniejszych przykładów polskiej awangardy XX w.: oryginalnej koncepcji „muzyki spiralnej” Leoncjusza Ciuciury z lat 60-tych i ekspresyjnych partytur graficznych Ewy Synowiec z lat 80-tych. Muzyczną podróż w czasie zakończą dwa utwory napisane w tym roku dla Orkiestry Muzyki Nowej: Sinfonietta Edwarda Sielickiego i Koncert skrzypcowy Tomasza Opałki.

17 maja 2018
godz. 19.00, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

Koncert perkusisty Leszka Lorenta, barytona Macieja Nerkowskiego oraz kompozytora i organisty Dariusza Przybylskiego, grającego na organach Hammonda. W programie – legendarna Kassandra Iannisa Xenakisa oraz najnowsze polskie kompozycje, oparte, podobnie jak utwór greckiego kompozytora, na tekstach starożytnych poetów.

18 maja 2018
godz. 19.00, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego

Koncert jazzowy KUBA STANKIEWICZ TRIO z udziałem saksofonisty Macieja Sikały i wokalisty Jacka Kotlarskiego. Koncertem tym Festiwal włączy się do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Podczas koncertu zabrzmią Pieśni Jana Kochanowskiego oraz improwizacje oparte na Polskich Pieśniach Legionowych.

19 maja 2018
godz. 18.00, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

Opera kameralna PODRÓŻ DO WNĘTRZA ZIEMI – multimedialna wyprawa muzyczna na motywach powieści Juliusa Verne’a. Ta kolektywna kompozycja będzie wykorzystywać najnowsze technologie przetwarzania dźwięku i obrazu, w tym wizualizacje fal mózgowych jednego z wykonawców. Twórcami i wykonawcami „Podróży” są znakomici kompozytorzy, muzycy i improwizatorzy tworzący grupę „Kawalerowie błotni”. Utwór zabrzmi w siedzibie Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego FINA, włączając się w tegoroczną warszawską „Noc Muzeów”.

Szczegółowy program: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę