Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

"Co to jest koszerność?" z cyklu Żydowskie ABC

"Co to jest koszerność?" z cyklu Żydowskie ABC
📅 Data: środa, 24 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie cyklu „Żydowskie ABC”, którego tematem będzie koszerność. Paulina Kakareko z JCC Warszawa oraz rabinka Małgorzata Kordowicz porozmawiają z Malką Kafką i Magdaleną Szpilman o zasadach kaszrutu i koszernym gotowaniu w perspektywie domowej i restauracyjnej.

24 stycznia (środa), 18:30, Klubokawiarnia Muzeum POLIN, wstęp wolny

O rozmówczyniach:

Malka Kafka - Restauratorka i promotorka dobrego życia. Fascynuje ją społeczny kontekst jedzenia – wspólne gotowanie, spożywanie posiłków przy jednym stole, dzielenie się jedzeniem. Zwraca dużą uwagę na aspekt odpowiedzialności za świat – co zjadam, skąd pochodzą produkty, jak produkować jedzenie zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki. Prowadzi sieć restauracji Tel Aviv Urban Food. Była gospodynią programu kulinarnego „Koszer Macher” w Kuchnia + (Canal+). Wraz ze swoją mamą Esterą jest współautorką książki z tradycyjnymi przepisami żydowskimi. Wielokrotnie zapraszana jako ekspertka kulinarna do programów TV. Prowadzi pokazy kulinarne na wielu festiwalach również zagranicznych oraz warsztaty kulinarne. W lutym nakładem wydawnictwa Znak ukaże się jej nowa książka „GOD FOOD – Boska Kuchnia”. Podczas pracy w organizacji z sektora NGO stworzyła i zorganizowała ogólnopolską kampanię promocyjną na rzecz równości. Kampania dotycząca podwójnego pochodzenia etnicznego – „Jestem Żydem – Jestem Polakiem” była prowadzona przy współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej została nagrodzona wyróżnieniem podczas konferencji z okazji Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich (2007).

Magdalena Szpilman - Studentka Środowiskowych Transdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na wydziale Artes Liberales, UW. Posiada tytuł magistra neofilologii Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Wydziału Neofilologii, UW. Od 15 lat pracuje jako tłumacz, głównie w zakresie materiałów audiowizualnych i medycznych. Jest mamą jedenastoletnich bliźniaczek. Od niemal 20 lat zaangażowana jest w życie żydowskiej społeczności Warszawy i Polski, początkowo jako członek i pracownik Polskiej Unii Studentów Żydowskich (PUSZ), a później jako członek i pracownik Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Współorganizatorami cyklu są Muzeum POLIN oraz @Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Opieka merytoryczna:

Agata Rakowiecka - dyrektorka JCC Warszawa, od 10 lat związana z The American Jewish Joint Distribution Committee. Absolwentka programu stypendialnego Melton na Uniwersytecie Hebrajskim, pracowała na rzecz dialogu żydowsko-arabskiego w organizacji Beit Hagefen w Hajfie. Od 2008 roku współtworzyła lokalne i międzynarodowe programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży żydowskiej. Od 2012 roku prowadzi JCC Warszawa.

Rabinka Małgorzata Kordowicz - absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko – żydowskich periodyków. Jej polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci to pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny światowej. W 2016 roku ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i, jako pierwsza Polka, została rabinką.

Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa - społeczno-kulturalna inicjatywa służąca za platformę do zgłębiania żydowskich i uniwersalnych wartości. JCC to przestrzeń, w której – w atmosferze otwartości, pluralizmu i wzajemnego szacunku – każdy może zostać i poczuć się członkiem społeczności żydowskiej. Centrum oferuje nieformalną edukację żydowską współpracując z nauczycielami akademickimi i edukatorami. Projekt prowadzi Fundacja Joint Distribution Committee jest wspierana przez Taube Foundation for Jewish Life & Culture, Koret Foundation oraz Kronhill Pletka Foundation.

Cykl towarzyszy Wystawa: Krew. Łączy i dzieli.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę