Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal HumanDOC: Surowce mineralne - klątwa czy błogosławieństwo?

Festiwal HumanDOC: Surowce mineralne - klątwa czy błogosławieństwo?
📅 Data: piątek, 24 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kinoteka, pl. Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach 8 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC razem z Uniwersytetem Warszawskim, Instytutem Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce zapraszamy na panel dyskusyjny:
“Surowce mineralne- klątwa czy błogosławieństwo?”

Goście:
dr Dorota Heidrich - Adiunkt w Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, doktor nauk społecznych w zakresie nauki o polityce. Główne zainteresowania badawcze (w powiązaniu z prowadzoną dydaktyką) to: przymusowe migracje (uchodźcy i IDPs); międzynarodowa odpowiedzialność karna jednostek za zbrodnie; sprawiedliwość tranzytywna (transitional justice); organizacje międzynarodowe (rządowe i NGOs).

Ewa Jakubowska – Lorenz - z wykształcenia – anglistka. Przez ponad 8 lat była dziennikarką Polskiej Sekcji radia BBC (2 lata w Londynie), gdzie pracowała jako reporterka i prezenterka przy programach informacyjnych i publicystycznych. Później była rzeczniczką prasową w organizacjach ekologicznych – Greenpeace, potem ClientEarth. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych; prowadzi szkolenia i wspiera NGO w zakresie współpracy z mediami, PR, wystąpień publicznych, pracy w zespole. Pracowała też w dziale Public Affairs ambasady USA, gdzie zajmowała się współpracą z NGO i rekrutacją do programów wymiany. Interesuje się żywo zagadnieniem postwzrostu (degrowth). Koordynuje projekt ”Stop Mad Mining” dotyczący minerałów konfliktu. W Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) odpowiada za zomunikację z mediami.

Magdalena Krukowska – od 10 lat w polskiej edycji magazynu Forbes piszę o (nie)odpowiedzialnych firmach, (nie)zrównoważonym rozwoju, problemach globalizacji, biznesowych wizerunkowych wpadkach i kontrowersyjnych etycznie inwestycjach. W 2014 r. stworzyłam sekcję CSR.forbes.pl – pierwszy dziennikarski serwis w Polsce poświęcony odpowiedzialności społecznej biznesu. Wykładam w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie obroniłam doktorat z zarządzania. Jestem współzałożycielem Koźmiński University Asia Research Centre. Do Azji jeżdżę na badania naukowe, robić zdjęcia, filmy i zbierać przepisy kulinarne. Jestem autorką i współautorką książek: „Jak oceniać odpowiedzialność społeczną biznesu”, „Responsible Management Education”, „Biznes-Prawo-Etyka”. Moje artykuły w Forbesie możesz znaleźć tutaj: link

dr Konrad Czernichowski – pracownik Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert w dziedzinie stosunków międzynarodowych, w szczególności w Kamerunie, Sudanie, Zambii i Botswanie. Naukowo zajmuje się integracją afrykańską i tematyką surowców mineralnych.

Film:
Córka Jeziora | Daughter of the Lake | Hija de la Laguna | reż. Ernesto Cabellos | 2015 | Peru, Boliwia, Holandia | 87’

Trailer: link
Info o filmie: link

Strona festiwalu: link

WEJŚCIE FREE

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę