Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Debata z cyklu: „Kultura Popularna” zaprasza

Debata z cyklu: „Kultura Popularna” zaprasza
📅 Data: czwartek, 16 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wokół dziennikarstwa jako dyscypliny narasta coraz więcej kontrowersji. Z jednej strony wynikają one z toczącej się w Polsce debaty publicznej na temat mediów, z drugiej – z potrzeby ciągłych rewizji i przeformułowań, które w takich profesjach jak dziennikarstwo powinny systematycznie się pojawiać. O przyszłości zawodu dziennikarza, edukacji adeptów tego rzemiosła, przestrzeganiu standardów etycznych porozmawiamy podczas debaty na temat stanu dziennikarstwa. Spotkanie odbędzie się 16 listopada w murach naszej uczelni.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link

DEBATA ZAINSPIROWANA KSIĄŻKAMI

Punktem wyjścia do debaty będą dwie książki, które ostatnio podjęły próbę pokazania kondycji polskiego dziennikarstwa: „Okrakiem na barykadzie. Dziennikarz i celebryta” (2016) autorstwa Wiesława Godzica oraz „Klinika dziennikarstwa – credo” (2017) napisana pod redakcją Kazimierza Wolnego-Zmorzyńskiego i Katarzyny Konarskiej. Obie publikacje mają wspólny mianownik – ukazują bowiem swoistą refleksję nad zawodem dziennikarza od strony zagrożeń, które przed tą profesją stoją oraz dużej roli, jaką odgrywa w przepływie informacji.

Spotkanie poprowadzą Wiesław Godzic i Małgorzata Bulaszewska. Porozmawiamy o stanie obecnym dziennikarstwa: bardziej w kontekście warsztatu, niż przyczyn wynikających z podziałów ideologicznych. Skonfrontujemy teorię z praktyką, czyli odpowiemy sobie na pytanie: czego uczyć i w jaki sposób adeptów dziennikarstwa? Jak przestrzegać standardy etyczne? Czy dziennikarstwo musi być cyfrowe – czyli o przyszłości zawodu? Uczestnikami spotkania będą Jerzy Bralczyk (profesor, językoznawca, nauczyciel dziennikarzy), Monika Jaruzelska (dziennikarka, autorka), Michał Figurski (dziennikarz, (były) celebryta), Marek Palczewski (dziennikarz i znawca fachu).

MODERATORZY SPOTKANIA

PROF. DR HAB. WIESŁAW GODZIC
Jeden z najbardziej cenionych w Polsce medioznawców i filmoznawców, wykładowca uczelni polskich i amerykańskich. Zajmuje się teorią filmu i mediów audiowizualnych, a także problematyką nowych mediów w tym internetu. Ekspert i doradca stacji telewizyjnych. Członek Komitetu Nauk o Kulturze PAN oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2011 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest twórcą i redaktorem naczelnym kwartalnika „Kultura Popularna”, a także redaktorem naukowym książkowej serii wydawniczej Popkultura i media Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych. Autor i redaktor wielu książek, m.in. „Humanista w cyberprzestrzeni” (1999), „Rozumieć telewizję” (2001), „Podglądanie Wielkiego Brata” (2001). Ostatnio wydał „Znani z tego, że są znani. Celebryci w kulturze tabloidów” (2007) oraz „Kuba i inni. Twarze i maski popkultury” (2013).

MAŁGORZATA BULASZEWSKA, PHD CANDIDATE
Kulturoznawca, filmoznawca i medioznawca. Bada popkulturowe zachowania i działania internautów ze szczególnym uwzględnieniem użytkowników polskiej blogosfery o tematyce lifestylowej. W ramach swojej pracy naukowej zajmuje się również tematyką mody w kulturze oraz trendami społecznymi. Interesuje się filmem w kontekście historycznym oraz archetypami w popkulturze. Autorka wielu artykułów naukowych: „Blog to … blog. Analiza pojęcia w kilku wybranych perspektywach badawczych” (2015), „Zasiedlenie polskiej blogosfery przez digital imigrants. O cyfrowych aktywnościach popkulturowych” (2015), „Sieć narzędziem przemocy w rękach digitals native. Popkulturowe aktywności digital imigrants w polskiej blogosferze” (2015), „Wybrane problemy i wyzwania społeczne. Filozofia – psychologia – socjologia – demografia – ekonomia społeczna (2016), „Rola błazna w kulturze. Przedstawiciele archetypu w polskiej przestrzeni medialnej początku XXI wieku (2016).

TERMIN I LOKALIZACJA
16 listopada 2017 r., godz. 16.00
Aula im. T. Tomaszewskiego
Uniwersytet SWPS
ul. Chodakowska 19/31
Warszawa

Zapraszamy! :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę