Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc kretów

Noc kretów
📅 Data: piątek, 22 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:45

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Program wydarzeń towarzyszących gościnnym pokazom spektaklu Philippe’a Quesne’a Noc kretów (Welcome to Caveland!).
Kuratorka: Katarzyna Tórz

22 wrz. 20.45 – Spotkanie z Philippem Quesnem
22 wrz. 21.40 – Noktowizje. Rozmowa o tym, co widać w ciemności
22 wrz. 23.00 – Dark Jam Party. GAAP KVLT - dj set

23 wrz. 16.30 – "Jaskinia zapomnianych snów" reż. Werner Herzog


Noktowizje. Rozmowa o tym, co widać w ciemności
22 września 21:40
Ciemność bywa ciekawsza niż światło. Jest tajemnicza, kryje to, co nieznane, nowe światy, nieznane lądy, doświadczenia. Podczas rozmowy, której punktem wyjścia będzie spektakl Philippe’a Quesne’a, zastanowimy się nad dwiema perspektywami rozważania mroku – wewnętrzną, introspekcyjną i zewnętrzną, kosmiczną. Jak wobec ciemności opowiada się człowiek zawieszony między otchłanią własnej psychiki, lęków i ukrytych pragnień a nieskończonością wszechświata? W nocnej debacie udział wezmą Andrzej Leder oraz Michał Bejger.
Andrzej Leder, urodzony w 1960 roku, doktor habilitowany, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Wydał rozprawy filozoficzne: „Nieświadomość jako pustka. Wokół myśli Freuda i Husserla", oraz „Nauka Freuda w epoce ‘Sein und Zeit’", pracę na temat historii Polski: „Prześniona rewolucja, ćwiczenie z logiki historycznej", a także, po angielsku: „The Changing Guise of Myths". Naucza w Szkole Nauk Społecznych IFiS PAN i w Collegium Civitas. Praktykuje też psychoterapię. Mieszka w Warszawie.
Michał Bejger jest astrofizykiem z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN. W przeszłości był m.in. stypendystą programu Marie Curie w Obserwatorium Paryskim. Od 2011 roku jest członkiem współpracy LIGO-Virgo, poświęconej obserwacjom Wszechświata poprzez rejestracje fal grawitacyjnych: drgań czasoprzestrzeni. Oprócz analizy danych z detektorów fal grawitacyjnych, jego zainteresowania naukowe obejmują fizykę ekstremalnie gęstych wnętrz gwiazd neutronowych, procesy zachodzące blisko horyzontu czarnych dziur, oraz obliczenia w ogólnej teorii względności. Jest także redaktorem działu astronomii w magazynie popularnonaukowym Delta.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Tórz.

Dark Jam Party. GAAP KVLT - dj set
22 września 23:00
Świat w zaciemnieniu ma swoją fonosferę. Pejzaż dźwięków organicznych i mechanicznych tworzą odgłosy nocnych ptaków, nietoperzy i miasta funkcjonującego na drugą zmianę – maszyn czyszczących ulice, autobusów, muzyki dobiegającej z klubów. Dark Jam Party to impreza, podczas której wsłuchamy się w noc i spróbujemy uciec. Trans, sen, rozedrganie albo hiperaktywność – wszystkie tryby tańca są tu dozwolone.
Przyjdźcie w futrach – oczywiście sztucznych – i sprawdźmy razem, co jest po drugiej stronie dnia. Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój, by za chwilę przemienić go w totalny chaos.

Projekcja filmu Wernera Herzoga "Jaskinia zapomnianych snów"
23 września 16:30
W 1994 roku grupa francuskich naukowców odkryła niezwykłą jaskinię w dolinie Rodanu. Zachowały się w niej malowidła ścienne sprzed 30 tysięcy lat. Zafascynowany tą historią Herzog uzyskał specjalne pozwolenie na sfilmowanie tego miejsca. Dokument pokazuje to, czego nigdy nie będziemy mogli zobaczyć – wnętrze jaskini Chauveta. To przede wszystkim medytacja nad tym, czy możliwa jest komunikacja z przodkami, co kryje ciemność nieznanego, jak technologia mutuje nasze ciała i odczuwanie własnej zwierzęcości.

Kretkowisko
Cylindryczne ciało kreta mierzy około 20 centymetrów i waży 120 g. Charakteryzuje się aksamitnym futrem, silnymi łapami drążącymi podziemne korytarze i uwstecznionymi oczami, o średnicy 1 mm. Przeciętny kret jest najbardziej aktywny w godzinach porannych. Tyle o nim wiemy. Mało kto z nas naprawdę kreta widział. Dlatego tak wiele można sobie na jego temat wyobrazić. Kretkowisko to cykl kolorowanek dla dorosłych inspirowanych starymi ilustracjami z książek przyrodniczych. Monochromatyczny, psychodeliczny, kampowy, retro albo noir. Spersonalizuj swojego wewnętrznego kreta!
Kolorowanki znajdzie we foyer podczas Noc kretów (Welcome to Caveland!) i Noc kretów | seans.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: impreza spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę