Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Stan Zagrożenia. Wystawa i czytanie performatywne

Stan Zagrożenia. Wystawa i czytanie performatywne
📅 Data: środa, 13 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Stan zagrożenia to moment, w którym jeszcze nic się nie dzieje. To moment niepewności i obserwacji, moment czujności i zawieszenia, małej stabilizacji.

W 2014 roku Ewa Sułek rozpoczęła pracę nad książką o sztuce Ukrainy w dobie konfliktu - interesuje ją jak funkcjonuje sztuka w kraju w stanie wojny, o czym mówi, w jaki sposób opowiada o nowej rzeczywistości. Wojna i rewolucja często przedstawiane są poprzez działania zbrojne i polityczne. Tymczasem konflikty mają też swoje drugie oblicze - ciche i codzienne, pełne drobnych zmian, nowych praktyk, mających na celu przystosowanie do zmienionych realiów życia.

Podczas otwarcia wystawy odbędzie się czytanie performatywne fragmentów książki Ewy Sułek w wykonaniu Artema Manuilova, ukraińskiego aktora mieszkającego w Polsce. Książka ukaże się na przełomie 2017 i 2018 roku.

Artyści:
Zhanna Kadyrova
Darya Koltsova
Mykhailo Kryven
oraz
Artem Manuilov
Kuratorka: Ewa Sułek

O autorach:

Ewa Sułek: historyczka sztuki, kuratorka, stypendystka Młodej Polski. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i University of Cambridge. Obecnie pracuje nad książką o sztuce ukraińskiej 2013-2017 - Chłopak z pianinem. Autorka serii artykułów o młodej sztuce ukraińskiej dla magazynu F5.

Artem Manuilov: aktor związany z teatrem i filmem. Występował w teatrze Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice w Lublinie i na Sopockiej Scenie Off. Znany z seriali Bodo, Na Noże, Komisarz Alex oraz Służby Specjalne.

Zhanna Kadyrova: rzeźbiarka i autorka projektów w przestrzeni miejskiej. Absolwentka wydziału rzeźby Narodowej Szkoły Artystycznej im. Tarasa Szewczenki w Kijowie. Współpracuje z galeriami sztuki współczesnej na całym świecie, reprezentowała Ukrainę na Biennale w Wenecji w 2013 i w 2015 roku. Laureatka wielu ważnych nagród, w tym Future Generation Art Prize, PinchukArtCentre Prize, nagrody im. Kazimierza Malewicza.

Darya Koltsova: artystka, performerka, badaczka, kuratorka. Absolwentka historii sztuki i stosunków międzynarodowych. Autorka licznych projektów z zakresu sztuk wizualnych i socjologii, pokazywanych m.in. w Kijowie, Lwowie, Moskwie, Charkowie, Paryżu i Chicago.

Mykhailo Kryven: z wykształcenia radiolog. W 2015 roku zgłosił się na ochotnika, aby służyć w Gwardii Narodowej Ukrainy. Przez półtora roku przebywał na froncie wschodnim i w tym czasie fotografował codzienne życie żołnierzy. Kryven nie jest profesjonalnym fotografem, jednak z czasem jego hobby z sukcesem zmienia się w coś więcej.

Wystawa potrwa do 4.10.
Wstęp wolny.

/Książka o sztuce ukraińskiej zostanie wydana dzięki stypendium Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury/

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę