Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czytelnia POLIN | Spotkanie z Ewą Herbst

Czytelnia POLIN | Spotkanie z Ewą Herbst
📅 Data: poniedziałek, 28 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie wokół tomiku "Dokument podróży". To historia przeżyć Ewy Herbst zapisana w wierszach, które powstały w ciągu pierwszych dwóch lat jej emigracji z Polski.

28 sierpnia (poniedziałek), godz. 18:00, wstęp wolny

Ewa Herbst wyjechała w 1969 roku, w ramach pomarcowej emigracji, mając 21 lat. Była wtedy po drugim roku elektroniki na Politechnice Warszawskiej. W Szwecji ukończyła studia, zrobiła doktorat i zaczęła karierę naukową. Od 1986 roku mieszka w USA. Pracowała jako profesor inżynierii biomedycznej oraz główny inżynier badawczy w firmie medycznej. Od wielu lat prowadzi własną firmę badawczo-rozwojową.

W kwietniu zeszłego roku znalazłam przypadkiem wiersze, pisane przeze mnie w latach 1969-1971, w ciągu dwóch pierwszych lat pomarcowej emigracji. Był to okres bardzo dla mnie trudny. Pisanie pomagało mi poradzić sobie emocjonalnie z utratą wszystkiego, co było dla mnie do tej pory istotne – mówi autorka.

Wiersze te stanowią dla mnie świadectwo tamtych czasów i odbicie nas samych z tamtych lat. (…) Odarci z utraconego obywatelstwa, przynależności narodowej, utraconej tożsamości, a nawet związku z rodzimym krajobrazem wyjeżdżaliśmy stąd na dobre, zabierając razem z nami cząstkę tamtej, ówczesnej Polski.

Z przedmowy Michała Sobelmana.

Prowadzenie spotkania: Remigiusz Grzela, reżyser, prozaik i dramaturg. Wiersze przeczyta aktorka, Jadwiga Jankowska-Cieślak.

Wydarzenie w ramach programu Obcy w domu. Wokół Marca ‘68. Jest to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę