Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacery po placach #3: botaniczny

Spacery po placach #3: botaniczny
📅 Data: sobota, 19 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, plac Konfederacji (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na trzeci z cyklu spacerów po warszawskich placach. Rozpoczyna on trzyletni projekt „Warszawskie Place (do odzyskania)”.

Zbiórka: plac Konfederacji

Drodzy miłośnicy Stolicy! 19 sierpnia trochę pobotanizujemy. Pójdziemy z przewodnikiem „na chwasty”. Tym razem (do ustalenia, zależnie od pogody i sytuacji geopolitycznej na poszczególnych ulicach w sierpniu...) będziemy podziwiać największych twardzieli wydepczysk i chodników, nieustraszonych pionierów wdzierających się na mury i hałdy, utalentowanych inżynierów i budowlańców tworzących nowe ekosystemy z własnych ciał oraz piękności z ogrodów, które wybrały wolność na przypłociach. O 12 spotkamy się na placu Konfederacji. Dojazd Veturilo, ZTM lub osobistymi środkami transportu. Dołączajcie do wycieczki i ściągajcie przyjaciół!

Spacer botaniczny po placach Warszawy przeznaczony jest dla wszystkich chętnych. Gorąco zapraszamy do udziału działkowców, pszczelarzy, nauczycieli biologii i przyrody, działaczy NGO, prepersów, kucharzy, policjantów i strażników miejskich, wegetarian oraz rodziców i dziadków małych alergików gdyż to wspaniała okazja, by skorzystać z wiedzy i entuzjazmu Przewodnika. Botanizowanie pod okiem wielbiciela warszawskiego zielska to doskonała okazja, aby: nauczyć się rozpoznawania drzew, krzewów i ziół w okolicy własnej szkoły, dowiedzieć się czegoś więcej o roślinach odurzających spotykanych na śmietnikach i parkingach czy poznać jagody pyszne dla ptaków a równocześnie śmiertelnie groźne dla naszych wnucząt. Przewodnik jako etatowy pracownik PAN OB-CZRB oraz działacz Centrum Ochrony Mokradeł, Polskiego Towarzystw: Botanicznego i Dendrologicznego od dawna popularyzuje wiedzę o roślinach i ich zwierzęcych towarzyszach. Nie trzeba się zatem wstydzić, warto pytać ile wlezie.

Nasza herboryzacja to wolniutki spacer o wielu przystankach. Odzież winna być dopasowana do pogody niczym kwiat koniczyny do trzmiela. Warto też założyć wygodne, a nie tylko modne, buty. Prowiant zawsze się przyda, jak nie nam to wróblom. Jeszcze ważniejsze jest picie, szczególnie w upał.

Prowadzący:
Adam Kapler – rocznik 1983. Absolwent biologii środowiska na UW. Wielki miłośnik warszawskich lasków, bagien Polesia Lubelskiego i Suwalszczyzny. Człowiek spełniony, gdyż łączy pracę ze swymi pasjami. Na co dzień pracownik Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, a dokładniej kriogenicznego Banku Genów. W wolnych chwilach i w razie potrzeby działacz Centrum Ochrony Mokradeł, Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Botanicznego i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Miłośnik małych ojczyzn miejskich i wiejskich. Wielki zwolennik reintrodukcji gatunków lokalnie wymarłych jako ważnej składowej uzdrowienia zniszczonych ekosystemów i wskaźnika skuteczności podjętych działań, a równocześnie koła zamachowego mnóstwa dalszych badań podstawowych.

Organizator: Fundacja Puszka
Partner główny: Fundacja Bęc Zmiana
Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, RZUT, beginning | creative collaboration agency
Patroni: Magazyn Miasta/ Cities Magazine, NOTES.NA.6.TYGODNI
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧