Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
wesprzyj waw4free
reklama
reklama

Dziewczyny latem się nudzą | Kulturalna babka by b•sides

Dziewczyny latem się nudzą | Kulturalna babka by b•sides

reklama
data Data: 13 Sierpnia 2017, niedziela

data Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, B - SIDES, Młocińska 5/7 (pokaż na mapie)
DZIEWCZYNY LATEM SIĘ NUDZĄ

Artysta nie nudzi się nigdy. Praca twórcza to nieustanny proces, nie ma początku ani końca. Tajemniczy, zaskakujący, często męczący, ale daje nam siłę i satysfakcję, spełnienie. To nie jest ucieczka od rzeczywistości. Tę dobrze znamy, radzimy sobie w niej, mamy ją oswojoną.

Naszym działaniem chcemy zwrócić uwagę na często pomijany, a nawet otoczony, pewnego rodzaju zmową milczenia, temat pracy zarobkowej artystów. Jesteśmy aktorkami, malarkami, reżyserami. Kelnerkami, stolarzami, nauczycielami, sprzedawczyniami. Powstaje z tego całkiem ciekawa mozaika zajęć i zawodów.

13 sierpnia Babka do wynajęcia oddaje nam swoją przestrzeń w ramach projektu Kulturalna BABKA by b•sides. Tego dnia pokażemy czym jest praca twórcy i czym praca jest dla twórcy. Będziemy sprzedawać ubrania, prowadzić warsztaty, serwować napoje, odnawiać stare meble, uczyć angielskiego. Pokażemy nasze obrazy, filmy, przeczytamy fragment sztuki, zaśpiewamy. Chcemy pokazać dwie równoległe rzeczywistości, w których funkcjonujemy. Dwie przestrzenie naszej codziennej aktywności, które bez siebie nie funkcjonują i pracują na siebie nawzajem.

Chcemy stworzyć obraz najbliższy rzeczywistości. Nie ograniczać się, jak zwykle, do opowieści o pracy twórczej. Poszerzyć tę opowieść o zajęcia, które, może nie są tak ważne jak twórczość - jednak bardzo często to one zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa, stabilizację.

Poza tym chcemy spędzić miły, letni dzień razem. Dziewczyny latem się nudzą. A sezon zaczyna się dopiero we wrześniu.

Dlaczego DZIEWCZYNY? Bo to lato jest nasze. Bo chłopaki nudzą się zimą, ale to jeszcze przed nami.

O 19:00 wydarzenie specjalne – pokaz filmu „Dos Islas” Adriany Fernandez Castellanos w urodziny reżyserki! Film znalazł się w konkursie polskim 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)