Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warszawskie Nieme Kino: Nosferatu i zespół SPONTANEOUS CHAMBER MUSIC

Warszawskie Nieme Kino: Nosferatu i zespół SPONTANEOUS CHAMBER MUSIC
📅 Data: sobota, 29 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warszawskie Kino Nieme to wielka gratka dla miłośników starego kina i wszystkich tych, którzy cenią niebanalną formę spędzania letnich wieczorów. Przez 3 kolejne soboty w Ogrodzie Krasińskim będzie można obejrzeć klastyczne działa kinematografii w polaczeniu z muzyką na żywo. Każdy seans poprzedzony będzie spotkaniem z Michałem Pieńkowskim, człowiekiem który o przedwojennym kinie wie prawie wszystko.

Program:
22 lipca, godz. 21.00-23.00 – Gorączka Złota i zespół FOLIBA
29 lipca, godz. 21.00-23.00 – Nosferatu i zespół SPONTANEOUS CHAMBER MUSIC
5 sierpnia, godz. 21.00-23.00 – Pan Tadeusz i zespół CZERWIE

Miejsce: Ogród Krasińskich

---

Nasze propozycje filmowe:

GORĄCZKA ZŁOTA reż. Charles Chaplin, USA, 1925
Pewnego dnia drobny, delikatny człowiek postanawia wyruszyć wraz z innymi na poszukiwanie złota. Tysiące przeszkód – zimno, głód, śnieżne burze z trudem pozwalają im przetrwać. Któregoś dnia burza śnieżna porywa im chatkę...

NOSFERATU – SYMFONIA GROZY reż. F.W. Murnau, Niemcy, 1922
Thomas Hutter rozstaje się z ukochaną żoną i wyrusza do hrabiego Orloka, by podpisać z nim umowę na sprzedaż domu w rodzinnym Wisborgu. Po drodze ludzie ostrzegają go przed hrabią, jednakże młody chłopak nie wierzy w historię o wampirze. Dociera do zamku, gdzie czeka na niego spragniony krwi Nosferatu...

PAN TADEUSZ reż. Ryszard Ordyński, Polska, 1928
Premiera dzieła miała miejsce 9 listopada 1928 r. w Warszawie. W ówczesnej prasie „Pana Tadeusza” zapowiadano jako „superprodukcję realizowaną na dziesięciolecie niepodległości Polski”. Film okazał się dla twórców sukcesem komercyjnym, ciesząc się wielkim powodzeniem w stolicy. Niestety zaginął w czasie II wojny światowej. W latach 50-tych XX wieku odnaleziono fragmenty o łącznej długości 42 min. W 2006 r. we Wrocławiu odnaleziono kolejne fragmenty, dzięki czemu udało się zrekonstruować około 120 min trwającego oryginalnie ponad trzy godziny filmu.

---

Nasze propozycje muzyczne:

FOLIBA
Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe (dżembe), dundun'y, tamę, balafon, korę, shekere. Te z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem.

SPONTANEOUS CHAMBER MUSIC / Zakrocki/Olak/Wielecki
Istotą tego projektu jest improwizacja. Otwarta, niczym nieskrępowana. Muzyków łączy wrażliwość i chęć wspólnego szukania nowych dźwięków.

CZERWIE
To niezależna polska formacja, prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.

---

Michał Pieńkowski – przedwojennymi filmami fascynuje się od dziecka. Od ośmiu lat pracuje w Filmotece Narodowej gdzie zajmuje się przedwojennym zbiorem filmowym i rekonstrukcją zabytków filmowych. W warszawskim kinie Iluzjon prowadzi spotkania i prelekcje poświęcone przedwojennym polskim filmom. Jego hobby to historia polskiej fonografii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę