Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Metrem na Targówek

Metrem na Targówek

reklama
data Data: 25 czerwca 2017, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Targówek
Opti Taxi
Próbę budowy metra na Targówku po raz pierwszy podjęto w latach 50-tych ubiegłego wieku. W rejonach ulic Radzymińskiej, Szwedzkiej i Naczelnikowskiej wybudowana została komora rozjazdowa (o kubaturze blisko 7 000 m³) oraz tunel szlakowy o średnicy 6 m i długości 1 270 m. W tym miejscu zaprojektowano stację techniczno-postojową metra. Do dziś w okolicy ul. Mieszka I tunel metra wychodzi na powierzchnię. Po definitywnym zamknięciu robót w 1957 r. część tunelu zabezpieczono i zalano wodą gruntową.

Po ponad 60 latach, z początkiem maja 2016 r. rozpoczęto prace pod budowę pierwszych stacji podziemnej kolei na Targówku. Tym samym metro wkroczyło do naszej dzielnicy i – według planów – już w roku 2019 mamy szansę na pierwszą przejażdżkę. Jak zmieni się Targówek po otwarciu pierwszych „dzielnicowych” stacji? Jakie są plany rozbudowy metra na Targówku w perspektywie kolejnych lat? Na te i wiele innych pytań odpowiemy spacerując wzdłuż nowobudowanych stacji metra.

Start: róg ul. Hutniczej i ul. Księcia Ziemowita

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Targówek nieodkryty! Cykl wakacyjnych wędrówek po dzielnicy” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)