Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Dziecka na Grochowskiej

Dzień Dziecka na Grochowskiej
📅 Data: niedziela, 04 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Sinfonia Varsovia, Grochowska 272 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Serdecznie zapraszamy najmłodszych do spędzenia tego najweselszego dnia w roku na Grochowskiej 272. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Głównym punktem programu jest koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci".

16:00 Sala Prób
KONCERT„Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci"

Dorota Miśkiewicz śpiew
KWADROFONIK
Emilia Sitarz fortepian
Bartłomiej Wąsik fortepian
Magdalena Kordylasińska-Pękala perkusja
Miłosz Pękala perkusja
Wykonawcy

Poza tym wiele muzycznych i nie tylko atrakcji:

11:00 – 14:00 Budynek główny
WARSZTATY AKCJI LABIRYNT

Historie zaklęte w geście
Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jak można opowiadać niezwykłe historie za pomocą rąk i mimiki twarzy, poznają czym jest alfabet mudr - gestów dłoni używany w klasycznych tańcach indyjskich, co można nim opisać i wyrazić oraz sami spróbują zaprezentować indyjskie i własne historie za pomocą tajemnego języka jakim jest taniec z Indii.
Magdalena Niernsee, Zuzanna Kann autorzy warsztatu
Budynek główny, II piętro

Bum Bum Fola
Warsztaty rytmiczne Bum Bum Fola to zabawa z towarzyszeniem afrykańskich bębnów djembe. Warsztat ma na celu rozwijanie poczucia rytmu u dzieci, uczy współuczestnictwa w działaniu, pomaga rozładować stres, poprawia refleks i koordynację ruchową, pozytywnie wpływa na społeczny i emocjonalny rozwój dzieci. Poza walorami edukacyjnymi, takie spotkanie z muzyką to ogromna dawka energii oraz świetnej zabawy.
Gwidon Cybulski autor warsztatu
Budynek główny, I piętro

Taniec kolorów
Podczas zajęć poznamy niezwykle efektowną technikę barwienia papieru metodą marmurkową. Wsłuchując się w rytm muzyki każdy uczestnik samodzielnie stworzy własną roztańczoną, kolorową kompozycję, która najpierw będzie dryfować po powierzchni wody, by później przenieść ją na papier. Będziemy używać rozmaitych połączeń kolorystycznych – ciepłych i zimnych barw, kolorów podstawowych i dopełniających, które mieszać się będą ze sobą w wodnym tańcu dokładnie tak, jak im na to pozwolimy.
Anna Gabriela Trzpil autor warsztatu
Budynek główny, parter

Graj do tańca
Zadajmy sobie pytanie: czy taniec może istnieć bez muzyki? Oczywiście, ale bardziej przypomina wtedy gimnastykę. Będzie tańcem tylko dla kogoś kto widząc tancerza jednocześnie usłyszy w rzeczywistości lub w wyobraźni konkretne zorganizowane dźwięki.
Rytmiczne ruchy tancerza mogą być wspaniałą inspiracją dla małych muzyków. Dzieci nie mają problemów w równym rytmicznym klaskaniu do tańca. W czasie obserwacji tancerza dzieci często urozmaicają podstawowy rytm swoimi modyfikacjami.
Muzyczna wyobraźnia grających zostaje pobudzona i w efekcie tego mali muzycy wychodzą z najprostszych rytmicznych i melodycznych schematów.
Sławomir Wojciechowski, Adam Mazurek autorzy warsztatu
Budynek główny, I piętro

Kozacka polka
Podczas warsztatów uczestnicy nie tylko nauczą się podstawowego kroku polki czy kozaka, ale przede wszystkim wezmą udział w tanecznych zabawach, które są nieodłącznym elementem tańca tradycyjnego. Tak więc będziemy klaskać, tupać, tańczyć w korowodzie, kole i łańcuchu, a to wszystko do rytmu muzyki granej na tradycyjnych instrumentach. W zależności od poziomu grupy będziemy rozwijać nasz taniec i w sposób kreatywny łączyć jego poszczególne elementy.
Ewa Ampulska, Katarzyna Stefanowicz autorzy warsztatu
Budynek główny, I piętro

Tańcokracja
Na warsztatach będziemy poszukiwać swojego własnego stylu tańca. Tutaj nie istnieją sztywne zasady, ustalone kroki, czy skomplikowana choreografia. Na warsztacie Tańcokracji ciało rusza się jak chce, jak lubi najbardziej. Podczas zajęć będziemy improwizować korzystając nie tylko z ruchu, ale też wyobraźni. Spróbujemy znaleźć naturalny dla nas ruch, wyłączyć krytykę i poczuć niezwykłą przyjemność, jaką niesie spontaniczny ruch. My, Obywatele Swobodni, tańczymy swój własny taniec.
Paulina Szczęsna, Marta Grądzka autorzy warsztatu
Budynek główny, II piętro

14:30 Budynek główny, Aula
INTERAKTYWNA BAŚŃ MUZYCZNA „Łasuch Basuch” z cyklu "Księżniczka Muzalinda"

Muzalinda to wesoła, pogodna i trochę szalona księżniczka, kochająca śpiew, taniec i muzykę. W jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, krasnale, gnomy, skrzaty, o których istnieniu nic nie wiedziała. Tym razem natknie się na krasnala Łasucha Basucha, który ku jej ogromnemu zdziwieniu, jak na krasnala będzie gigantyczny. Księżniczka razem z młodymi widzami rozwiąże zagadkę jego niespotykanych rozmiarów.

Ta interaktywna baśń z muzyką graną na żywo przeniesie widzów w niezwykłą krainę dźwięku, twórczego działania i dobrej zabawy, a kontrabas zazwyczaj występujący w orkiestrze lub zespołach jazzowych tym razem będzie prawdziwym solistą.

KSIĘŻNICZKA MUZALINDA i inne postaci Ewa Szawłowska
Monika Polaczek - Przestrzelska fortepian
Michał Woźniak kontrabas
Monika Polaczek – Przestrzelska opracowanie muzyczne
Ewa Szawłowska scenariusz i reżyseria

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert teatr warsztaty inne dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧