Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Do biegu, gotowi, start! Psychologia dla biegacza

Do biegu, gotowi, start! Psychologia dla biegacza
📅 Data: wtorek, 16 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Jeśli chcesz biegać – przebiegnij kilometr. Jeśli chcesz zmienić swoje życie – przebiegnij maraton” – który z amatorów biegania nie zgodzi się ze słowami Emila Zátopka, legendarnego czeskiego biegacza? Do pokonania ponad 42-kilomterowego dystansu należy zawczasu solidnie się przygotować – zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, lecz także psychiczną. O tym, jak zakończyć maraton sukcesem i odnieść zwycięstwo nad zmęczeniem i kryzysami, opowiedzą 16 maja 2017 r. w trakcie warsztatu i wykładu w Strefie Psyche mgr Natalia Pawelska i dr Dariusz Parzelski.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link

WYKŁAD

Polacy pokochali bieganie. Dowód? Dziesiątki biegaczy na ulicach polskich miast, w parkach, rano i wieczorem, w tygodniu i od święta. O popularności tej dyscypliny sportu świadczy też rosnąca z roku na rok liczba uczestników biegów na dystansach 5, 10 i 15 km. Ale i nie tylko, coraz częściej do maratonów przystępują nie tylko profesjonaliści, lecz także biegacze-amatorzy. Dla nich wielogodzinny wysiłek jest szczególnym wyzwaniem.
Prowadzący dr Dariusz Parzelski opowie o tym, z czym muszą się zmierzyć zawodnicy podczas 42-kilometrowego biegu, psychologicznych wymaganiach związanych z tak długim wysiłkiem sportowym oraz sprawdzonych sposobach na przygotowanie się do maratonu.

Termin i miejsce:
16 maja 2017 r. (wtorek), godz. 17.00
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, Aula 214

O PRELEGENCIE
dr Dariusz Parzelski – psycholog sportu. Zajmuje się psychologią osiągnięć oraz psychologią optymalnego działania w różnych obszarach życia. Od wielu lat współpracuje z zawodnikami i trenerami w przygotowaniu do treningów i startów – prowadzi treningi mentalne mające na celu m.in. wzrost poczucia pewności siebie, rozwój skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem, poprawę umiejętności koncentracji uwagi. Jest Certyfikowanym Psychologiem Sportu klasy Mistrzowskiej PTP oraz członkiem Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Association for Applied Sport Psychology. Trzykrotnie uzyskał nominację na Psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2008, 2012, 2015). Były reprezentant Polski w łucznictwie, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Polski.

WARSZTAT

Jak zaplanować idealny bieg?
Biegi długodystansowe, do których zaliczamy maratony, wymagają odpowiedniego przygotowania fizycznego, technicznego, ale także taktycznego i psychologicznego. Aby w pełni wykorzystać swój potencjał i wystartować w zawodach na miarę swoich możliwości, nie wystarczy po prostu stanąć na starcie i pobiec. Jedynie odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie strategii mogą zagwarantować przekroczenie linii mety oraz radość z uzyskanego wyniku.
Podczas warsztatu poruszymy następujące kwestie:
- Jak wykorzystać głowę (przygotowanie psychologiczne) w sytuacji, gdy nogi już nie są w stanie biec.
- Jak zaplanować bieg, aby wykorzystać swój potencjał i zmaksymalizować efekty przygotowań.
- Jak radzić sobie z kryzysem, który z pewnością pojawi się podczas biegu.

Termin i miejsce:
16 maja 2017 r. (wtorek), godz. 18.30
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, sala S205

O PRELEGENTCE
mgr Natalia Pawelska – absolwentka psychologii sportu i rekreacji oraz studiów podyplomowych z psychologii sportu Pozytywnego na Uniwersytecie SWPS. Była zawodniczka lekkoatletyki.

Zapraszamy! :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧