Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja z cyklu Hajnt: Nauka a religia, czyli jak pogodzić rozum z sercem

Dyskusja z cyklu Hajnt: Nauka a religia, czyli jak pogodzić rozum z sercem
📅 Data: środa, 10 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Hajnt to odbywający się w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.

Już 10 maja 2017 o 19:00 zapraszamy na Chmielną 9A na kolejną dyskusję z tego cyklu!

Francuski filozof i matematyk Blaise Pascal powiedział kiedyś: "Serce ma swoje racje, których rozum nie zna" (Le cœur a ses raisons que la raison ne connaît point.(fr.)); owe "racje" można również przetłumaczyć jako "rozumy", a wtedy zobaczymy, iż "serce ma swoje rozumy, których rozum nie zna". I o tych właśnie rozumach rozmawiać będziemy na kolejnym spotkaniu z cyklu Hajnt. Zastanowimy się czy nauka i religia potrafią się w ważnych kwestiach "dogadać", czy i gdzie wiara w Boga staje nauce na drodze i czy w dzisiejszych czasach ma to jakieś znaczenie. O to i o wiele więcej zapyta naszych gości Tomasz Stawiszyński, a będą nimi dr hab Jan Chwedeńczuk i rabinka Małgorzata Kordowicz.

Wstęp jak zwykle wolny!

O dyskutujących:

dr hab Jan Chwedeńczuk jest pracownikiem Wydziału Fizyki UW, Instytutu Fizyki Teoretycznej. Obszar jego badań obejmuje: podstawy mechaniki kwantowej, lokalny realizm, metrologia kwantowa.

Małgorzata Kordowicz jest absolwentką Wydziału Hebraistyki UW, uczyła hebrajskiego m. in. na UW, w WLH im. J. Kuronia i na UMCS-ie w Lublinie. Wydała 2 książki: polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci oraz wzbogacony o część współczesną reprint elementarza do nauki hebrajskiego z początku ubiegłego wieku. Przez 15 lat była członkinią zespołów redakcyjnych kilku polsko-żydowskich periodyków. W maju 2016 r. ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i – jako pierwsza Polka – została rabinką.

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, autor książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013); był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” i szefem działu krajowego w „Newsweeku”; w TVP Kultura był gospodarzem „Studia Alternatywnego” i współgospodarzem „Czytelni” (2007-2011); w latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem”; od marca 2016 w Radiu TOK FM, gdzie prowadzi „Godzinę filozofów”, „Wieczór Radia TOK FM” i „Kwadrans filozofa”; jest redaktorem i publicystą Kwartalnika Przekrój.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧