Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Cerkwie greckokatolickie południowo-wschodniej Polski

Cerkwie greckokatolickie południowo-wschodniej Polski
Data: 21 Kwietnia 2017, piątek, Godzina: 19.00
Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 (pokaż na mapie)
Piotr Krzyżak urodził się w 1961 r. w Lublinie. Z wykształcenia i zawodu jest informatykiem. Jest pasjonatem fotografii od połowy lat 70-tych. Jego fotograficzne zainteresowania obejmują pejzaż, architekturę i portret. Uczestniczył w wielu plenerach krajowych i zagranicznych.
„…fotografia dla mnie polega na przekazywaniu uczuć i najważniejsze jest, by ludzie oglądający moje zdjęcia także cokolwiek odczuwali”. Wystawa „Cerkwie Grekokatolickie” jest owocem kilkuletniej pracy, kilkunastu plenerów i wielu dni spędzonych w wyjątkowych miejscach południowo- wschodniej Polski. Przedstawia ona zabytkowe, często zrujnowane obiekty sakralne osadzone w przepięknym krajobrazie, zapomnianym przez turystów, gdzie życie płynie w zupełnie innym tempie.
Ta wystawa to milczące świadectwo dawnej kultury, uwiecznione okiem wrażliwego Artysty. Piotr Krzyżak stwarza nam możliwość odbycia duchowej podróży na Kresy, aż po Myców, Radróż, Hrebenne. Czujemy to samo, co On patrząc na relikty dawnych miejsc kultu, niegdyś tętniące życiem przepełnione wiernymi, a dziś… tylko ciszą i niezwykłą tajemniczą atmosferą.
Fotografie znakomicie oddają nastrój opuszczenia, samotności i nostalgii. Bardzo interesujące kadr i ciekawie wykorzystany kontekst zastanego otoczenia są świadectwem przemyślanego wyboru w celu osiągnięcia zamyślonego efektu. A ten, przemawia do nas, wywołując wzruszenie i współczucie. Czerń i biel potęgują moc wyrazu a światło dodaje ekspresji i czaru.

(z tekstu Jolanty Szabłowskiej)

Zobacz też

reklama