Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
wesprzyj waw4free
reklama
reklama

Cerkwie greckokatolickie południowo-wschodniej Polski

Cerkwie greckokatolickie południowo-wschodniej Polski

reklama
data Data: 21 Kwietnia 2017, piątek

data Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6 (pokaż na mapie)
Piotr Krzyżak urodził się w 1961 r. w Lublinie. Z wykształcenia i zawodu jest informatykiem. Jest pasjonatem fotografii od połowy lat 70-tych. Jego fotograficzne zainteresowania obejmują pejzaż, architekturę i portret. Uczestniczył w wielu plenerach krajowych i zagranicznych.
„…fotografia dla mnie polega na przekazywaniu uczuć i najważniejsze jest, by ludzie oglądający moje zdjęcia także cokolwiek odczuwali”. Wystawa „Cerkwie Grekokatolickie” jest owocem kilkuletniej pracy, kilkunastu plenerów i wielu dni spędzonych w wyjątkowych miejscach południowo- wschodniej Polski. Przedstawia ona zabytkowe, często zrujnowane obiekty sakralne osadzone w przepięknym krajobrazie, zapomnianym przez turystów, gdzie życie płynie w zupełnie innym tempie.
Ta wystawa to milczące świadectwo dawnej kultury, uwiecznione okiem wrażliwego Artysty. Piotr Krzyżak stwarza nam możliwość odbycia duchowej podróży na Kresy, aż po Myców, Radróż, Hrebenne. Czujemy to samo, co On patrząc na relikty dawnych miejsc kultu, niegdyś tętniące życiem przepełnione wiernymi, a dziś… tylko ciszą i niezwykłą tajemniczą atmosferą.
Fotografie znakomicie oddają nastrój opuszczenia, samotności i nostalgii. Bardzo interesujące kadr i ciekawie wykorzystany kontekst zastanego otoczenia są świadectwem przemyślanego wyboru w celu osiągnięcia zamyślonego efektu. A ten, przemawia do nas, wywołując wzruszenie i współczucie. Czerń i biel potęgują moc wyrazu a światło dodaje ekspresji i czaru.

(z tekstu Jolanty Szabłowskiej)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)