Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej

Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej
Data: 23 Kwietnia 2017, niedziela, Godzina: 10.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27 (pokaż na mapie)
Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej
wystawa fotografii przyrodniczej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
7 – 30 kwietnia 2017

PAN Muzeum Ziemi zaprasza na nową wystawę czasową pt. „Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej”. Autorem niezwykłych fotografii jest białostocki fotoreporter i fotograf - Michał Kość, którego pasją od wielu lat jest obserwowanie i fotografowanie żubrów w ich naturalnym środowisku. Zarówno żubry - największe lądowe ssaki Europy, jak również Puszcza Knyszyńska – nie podobna do żadnej innej, są zjawiskami wyjątkowymi. Połączone na jednej fotografii tworzą scenerię, której warto poświęcić uwagę i której koniecznie trzeba przyjrzeć się bliżej.
„Żubry w pejzażu Puszczy Knyszyńskiej” to fotograficzny zapis zachowań, obyczajów, stanów emocjonalnych, jak również urody i niepowtarzalności tych zwierząt. Prezentowane zdjęcia pokazują także, charakterystyczne dla autora, podejście do ich fotografowania. Michał Kość wykorzystuje zjawiskowe wschody i zachody słońca, łączy grę światła i posągowość sylwetek, bawi się złożonością krajobrazu i przede wszystkim wyczekuje moment, nie śpieszy się. Na jego fotografiach odkrywamy różnorodne oblicza żubrów – raz jest to dostojne zwierzę wędrujące w blasku zachodzącego słońca, innym radośnie wierzgający nogami samiec, jeszcze innym żubrzyca otaczająca opieką swoje maleństwo, czy wreszcie stado oddające się błogiemu lenistwu. Zwierzęta z godnością, a czasami swadą i zadziwiającą lekkością, prezentują swe potężne ciała i czarują wielkimi oczami o nostalgicznym spojrzeniu.
Każda prezentowana na wystawie fotografia to pasjonująca historia żubra lub żubrów, na każdej widoczne są także zaangażowanie fotografa i jego osobisty, pełen szacunku i podziwu, stosunek do tych niezwykłych zwierząt.

Wystawa czynna w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27:
od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00 (ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł)
w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)

Zobacz też

reklama