Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

WOKÓŁ SKWERU ZŁOTÓWKI

WOKÓŁ SKWERU ZŁOTÓWKI
Data: 22 Kwietnia 2017, sobota, Godzina: 11.00
Miejsce: Warszawa - Ursynów (pokaż na mapie)
Spacerem Wokół skweru polskiej złotówki rozpoczynamy kolejną, piątą już odsłonę dobrze znanego mieszkańcom Ursynowa projektu: „Od pałacyków na skarpie po wielką płytę”. Świętując 40-lecie dzielnicy, zapraszamy Państwa do wspólnych przewodnickich wędrówek po historii, dziedzictwie i tajemnicach dzisiejszego Ursynowa.

Na pierwszą z cyklu integracyjnych spacerów po dzielnicy wędrówkę, zaprosimy Państwa na Kabaty. U zbiegu ulic Polnej Róży, Za Łąkami, Cichej Wody i Ekologicznej znajduje się niewielki teren zielony o sympatycznej nazwie Skwerek Złotówki. Jej pomysłodawcą – na fali powszechnego tematu przyjęcia wspólnej europejskiej waluty - był redaktor, fraszkopisarz i dziennikarz lokalnej gazety „Passa” Edward Kuczyński. Spacer będzie okazją do bliższego poznania burzliwej historii polskiego pieniądza – począwszy od obowiązującej od roku 1916 marki polskiej, poprzez złotego na różnych etapach rozwoju XX w. Rzeczypospolitej.

Na spacer zapraszamy już w sobotę, 22 kwietnia. Spotykamy się punktualnie o godz. 11:00 na stacji Metro Kabaty (wyjście od strony ul. Wąwozowej).

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE M.ST. WARSZAWA

Zobacz też

reklama