Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
wesprzyj waw4free
reklama
reklama

WOKÓŁ SKWERU ZŁOTÓWKI

WOKÓŁ SKWERU ZŁOTÓWKI

reklama
data Data: 22 Kwietnia 2017, sobota

data Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Ursynów
Spacerem Wokół skweru polskiej złotówki rozpoczynamy kolejną, piątą już odsłonę dobrze znanego mieszkańcom Ursynowa projektu: „Od pałacyków na skarpie po wielką płytę”. Świętując 40-lecie dzielnicy, zapraszamy Państwa do wspólnych przewodnickich wędrówek po historii, dziedzictwie i tajemnicach dzisiejszego Ursynowa.

Na pierwszą z cyklu integracyjnych spacerów po dzielnicy wędrówkę, zaprosimy Państwa na Kabaty. U zbiegu ulic Polnej Róży, Za Łąkami, Cichej Wody i Ekologicznej znajduje się niewielki teren zielony o sympatycznej nazwie Skwerek Złotówki. Jej pomysłodawcą – na fali powszechnego tematu przyjęcia wspólnej europejskiej waluty - był redaktor, fraszkopisarz i dziennikarz lokalnej gazety „Passa” Edward Kuczyński. Spacer będzie okazją do bliższego poznania burzliwej historii polskiego pieniądza – począwszy od obowiązującej od roku 1916 marki polskiej, poprzez złotego na różnych etapach rozwoju XX w. Rzeczypospolitej.

Na spacer zapraszamy już w sobotę, 22 kwietnia. Spotykamy się punktualnie o godz. 11:00 na stacji Metro Kabaty (wyjście od strony ul. Wąwozowej).

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE M.ST. WARSZAWA
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)