Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Pudełko na sztukę. Spotkanie z Adolfem Krischanitzem

Pudełko na sztukę. Spotkanie z Adolfem Krischanitzem
Data: 21 Kwietnia 2017, piątek, Godzina: 18.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (pokaż na mapie)
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Austriackie Forum Kultury zapraszają na spotkanie z Adolfem Krischanitzem, projektantem pawilonu Muzeum nad Wisłą.
Spotkanie poprowadzi Bogna Świątkowska.

Od kilku tygodni Muzeum korzysta z nowej przestrzeni wystawienniczej – pawilonu ulokowanego przy bulwarach wiślanych. Jego projektant, uznany austriacki architekt Adolf Krischanitz, ma w swoim dorobku liczne realizacje obiektów wystawienniczych, takie jak rozbudowa wiedeńskiej Secesji, projekty budynków Kunsthalle w Wiedniu i w Krems czy renowacja i rozbudowa wiedeńskiego 21er Haus.

Przenośny pawilon, z którego korzysta Muzeum, powstał na zamówienie berlińskiej Temporäre Kunsthalle i został użyczony bezpłatnie przez jego obecnych właścicieli, wiedeńską fundację Thyssen-Bornemisza Art Contemporary.

Drewniany obiekt o klarownej, czystej architekturze ma z założenia prezentować sztukę zarówno w środku – w sali wystawowej o powierzchni 600 metrów kwadratowych – jak i na elewacjach budynku. Działalność Muzeum w nowej przestrzeni zainaugurowała wystawa „Syrena herbem twym zwodnicza”, w czerwcu zaś, zgodnie z ideą architekta, na jego elewacjach powstanie mural Sławomira Pawszaka, zwycięzcy konkursu ogłoszonego przez Muzeum.

Spotkanie z architektem, które poprowadzi Bogna Świątkowska, będzie dotyczyło projektowania przestrzeni dla sztuki oraz ich wpływu na kształt przestrzeni publicznej.

Partner wydarzenia: Austriackie Forum Kultury

Zobacz też

reklama