Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Lacanowska teoria podmiotu a literatura | wykład Andrzeja Ledera

Lacanowska teoria podmiotu a literatura | wykład Andrzeja Ledera
Data: 26 Kwietnia 2017, środa, Godzina: 17.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
wstęp wolny
sala multimedialna (wejście od ul. Burschego)

Twórczość Jacques’a Lacana i Georges’a Pereca to — mniej więcej — ten sam okres we francuskiej myśli drugiej połowy XX wieku. Obydwaj kwestionowali klasyczną koncepcję podmiotu: Lacan poddawał w wątpliwość podmiotowość filozoficzną, Perec — dotychczasowe rozumienie twórczości i „podmiotu lirycznego”. Przyjrzymy się Lacanowskiej koncepcji podmiotowości, zastanawiając się, co mówi nam ona o literaturze, twórczości, reprezentowaniu, automatyzmach, szaleństwie i innych interesujących sprawach.

Andrzej Leder — profesor Polskiej Akademii Nauk, filozof kultury i psychoterapeuta. Absolwent Akademii Medycznej oraz Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książek: Przemiana mitów, czyli życie w epoce schyłku; Nieświadomość jako pustka; Nauka Freuda w epoce Sein und Zeit; Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej; Rysa na tafli. Teoria w polu psychoanalitycznym.

Sztuka i filozofia to cykl wykładów i seminariów organizowanych we współpracy z Instytutem Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzenie: dr Monika Murawska, dr Mateusz Salwa, dr Piotr Schollenberger

Zobacz też

reklama